Czy dzieci jedzą „śmieci”? Czytaj skład dla Anywhere.pl

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jak zbudować dobre nawyki żywieniowe u dzieci w siedmiu krokach? Wypróbuj koniecznie!

W głównej mierze to Ty podejmujesz decyzje zakupowe. Jeśli w Twojej domowej kuchni znajdują się dobrej jakości produkty bez zbędnych substancji dodatkowych to nie sięgniesz po inne, to proste rozwiązanie. Choć to nie jest jedynie kwestia świadomości na którą wskazuję w większości tekstów i na łamach portalu https://czytajsklad.com/, ale także budowania nowych nawyków żywieniowych i oczywiście stanowczości i wytrwałości w postanowieniach żywieniowych. Sama doskonale znam zjawisko słabej, silnej woli, ale nawet ona działa na naszą korzyść, pełniąc funkcję przypominającą o nowych nawykach.

Z kilkuletniego doświadczenia wiem, że dość łatwo zamienisz produkty spożywcze, na te z dobrym składem w większości kategorii. Na powyższej infografice pokazałam  przekąski i słodycze, bo to o nie najczęściej upominają się dzieci. Naturalnie nadal należy je dawkować i traktować właśnie jako przekąski między posiłkami właściwymi. Dzięki takim wyborom nie musisz zupełnie odmawiać sobie i dziecku przekąsek, a co najważniejsze – Twoje dziecko nie zjada szkodliwych i często zakazanych do stosowania w innych krajach, substancji dodatkowych – sprawdź wybrane TUTAJ

Na stronie https://czytajsklad.com/k/porownania-produktow/ udowadniamy już około czterystoma opublikowanymi porównaniami produktów, że zakup tych pożądanych jest coraz łatwiejszy, bo szczęśliwie nasze świadome decyzje zakupowe wpłynęły szczególnie w ostatnich dwóch latach na liczbę nowych marek dobrej żywności oferowanych przez producentów.

Nie mamy co szukać wymówek i usprawiedliwień, dobra żywność jest dostępna w każdym sklepie i w każdym przedziale cenowym.

Czas więc na przemyślane zakupy i dobre nawyki.

 
Reklama

 

Jak zbudować dobre nawyki żywieniowe u dzieci:

  1. Dając przykład własna postawą.
  2. Przez wspólne gotowanie, bo to nauka przez pożyteczną zabawę.
  3. Dając dziecku wybór, ale z dobrych produktów i składników.
  4. Robiąc razem zakupy – pozwalając dziecku zdecydować o wyborze warzyw i owoców – może takich, których dotychczas nie znało – chętniej spróbuje ich w domu.
  5. Wzbudzając ciekawość, pokazując jak rosną warzywa i jak produkowana jest żywność.
  6. Dając sobie „pomóc” w kuchni.
  7. Bawiąc się wspólnie w rozpoznawanie smaków. Wyczujcie nutę słodyczy w marchewce, orzechowy smak surowego korzenia pietruszki czy orzechowego, surowego selera i gorzkawy smak surowej brukselki – tak, można ją jeść na surowo.

Pamiętaj zawsze masz lepszy wybór,  nawet w przypadku ulubionych słodyczy Twojego dziecka – sprawdź TUTAJ 

 

Cierpliwości i dobrej zabawy.

Dobrego dnia.

 
Reklama

Reklama