Sonaty polskie. Ignacy Jan Paderewski in memoriam

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

7 marca 2019 roku o godz. 19.00Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu zaprasza na najwyższej próby recital skrzypcowo-fortepianowy poświęcony pamięci Ignacego Jana Paderewskiego – wybitnego polskiego pianisty i kompozytora, a także męża stanu i działacza niepodległościowego.

Wystąpią: światowej klasy skrzypek Bartłomiej Nizioł– laureat najbardziej liczących się międzynarodowych konkursów skrzypcowych w Poznaniu, Adelajdzie, Pretorii, Brukseli i Paryżu oraz Michał Francuz– jeden z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Program koncertu składać się będzie wyłącznie z sonat kompozytorów polskich: I. J. Paderewskiego, W. Friemanna, W. Żeleńskiego, a także Z. Noskowskiego.

Reklama

Miejsce recitalu nie jest przypadkowe. Odbędzie się on w jednej z najpiękniejszych sal balowych w Polsce, przywróconej przed kilku laty do dawnej świetności Sali Białej Bazaru Poznańskiego. Bazar Poznański to jeden z najważniejszych symboli Poznania i Wielkopolski, a jego historia zawsze splatała się z historią Polski. Otóż 26 grudnia 1918 roku gościł w nim właśnie Ignacy Jan Paderewski, którego przybycie do Poznania było impulsem do wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Warto dodać, że miejsce to związane jest także z ikoną światowej wiolinistyki. W latach 1854, 1857 i 1878 w Sali Białej kilkukrotnie dawał recitale mistrz smyczka Henryk Wieniawski.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony: www.wieniawski.pl
Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego
ul. Świętosławska 7, 61-840 Poznań
tel. +48 61 852 26 42

 

tekst: Katarzyna Kułagowska Silva

fot.: Skrzypek Bartłomiej Nizioł, www.bartekniziol.com

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama