Tomasz Komenda rozpoczął pracę u braci Collins

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Niesłusznie skazany za gwałt i zabójstwo nastolatki Tomasz Komenda po 18 latach pobytu w więzieniu, został uniewinniony. Od braci Collins uzyskał propozycję pracy w 3 różnych spółkach.

Tomasz miał do wyboru pracę w studio tuningu pojazdów, w restauracji w Warszawie oraz na rzecz fundacji. Wybrał 3. opcję. Niedługo rozpoczyna karierę jako specjalista ds. adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych.

Nowi pracodawcy jednak na początku do głównych obowiązków Komendy zaliczają rozwój osobisty. Oprócz uniewinnienia, państwo nie zapewniło niesłusznie skazanemu odpowiedniej opieki psychologicznej, dlatego też Rafał Collins zdecydował, że po tak długim okresie odcięcia od prawdziwego świata, mężczyzna powinien zadbać o siebie. Współpraca będzie teraz polegała na zapewnieniu kursów (np. prawa jazdy) oraz opieki psychologicznej. Dodatkowo, na ten moment Tomasz Komenda będzie pracował zdalnie, aby nie musiał opuszczać bezpiecznego azylu. Sam zadecyduje, kiedy będzie w stanie rozpocząć prace projektowe.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochani Bardzo miło mi poinformować, iż z dniem dzisiejszym rozpoczęliśmy współpracę z Tomkiem Komendą. Tomek miał do wyboru zatrudnienie w trzech spółkach którymi kieruje: studio tuningu pojazdów, restaurację w Warszawie lub pracę w naszej fundacji. Na szczęście bez wahania wybrał pracę w Fundacji Braci Collins, z czego osobiście bardzo się cieszę. Funkcja jaką będzie sprawować to Specjalista do spraw adaptacji społecznej osób niesłusznie skazanych. Dzięki takiemu rodzajowi pracy Tomek będzie miał wokół siebie wąskie grono ludzi, nie będzie musiał codziennie stawać do setek zdjęć, tak jak to było na myjni, w której pracował. Tomek dostanie od nas szanse na rozwój, początkowo w zakresie jego obowiązków będzie leżał jedynie jego rozwój osobisty. Mamy pełną świadomość, iż ma trochę do nadrobienia i musimy mu dać trochę czasu na pełną, obopólną współpracę. Aby biegać należy umieć na początek dobrze chodzić, wobec czego współpraca rozpocznie się od różnych kursów (m.in. prawa jazdy), oraz opieki psychologicznej ponieważ państwo nawet o to nie zadbało, powyższe aktywności przygotują go do lepszej współpracy. Ponadto Tomek będzie pracował z domu, tak aby nie musiał opuszczać otoczenia, które zna i w którym czuje się komfortowo, w gronie rodzinnym blisko narzeczonej i dziecka, które wkrótce przyjdzie na świat, tymczasem nasza współpraca zapewni jego rodzinie spokojne życie bez konieczności martwienia się o rachunki czy inne opłaty. Umówiliśmy się z Tomkiem, że będzie sam decydował, w którym momencie będzie w stanie udźwignąć duży projekt. Nie ukrywamy że nasza współpraca w zakresie, w jakim ją planujemy, jest dla nas nowością i będziemy musieli nieco zrestrukturyzować nasze plany, na szczęście dzięki ludziom którzy nas otaczają mamy możliwości, które nam na to pozwalają. Uzgodniliśmy z Tomkiem, iż wypowiadamy się na temat tej sprawy jedynie do końca tego tygodnia, po czym odmawiać będziemy komentarzy celem uzyskania spokoju potrzebnego Tomkowi oraz nam aby nasza współpraca dobrze się ułożyła. A tak totalnie od siebie dodam tylko, że to jest straszna farsa iż Tomek wciąć czeka na zadośuczynienie od Państwa i musiał pracować po myjniach, jego wyrok nie zakończył

Post udostępniony przez Bracia Collins (@braciacollins)

Reklama

Pracodomie

Kiedy zamknęliśmy się w domach i własnych mikrokosmosach, była wiosna.