Głosuj na najlepszą linię lotniczą Europy Środkowo-Wschodniej!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Lotnisko Ławica jest oficjalnym Partnerem tegorocznej Gali.

CEESAR – Najlepsza Linia Lotnicza,to nagrody przyznawane najlepszym przewoźnikom lotniczym w Europie Środkowo-Wschodniej,na podstawie głosowania przeprowadzonego przez zweryfikowanych pasażerów linii lotniczych. Ten coroczny plebiscyt i towarzysząca mu uroczysta gala jestnajwiększymi najbardziej znanymwydarzeniemwśród profesjonalistów z branży lotniczej od kilkunastu lat.

Od 2004 r. pasażerowie oceniają przewoźników lotniczych operujących w Europie, w różnych kategoriach, tworząc ranking najlepszych linii lotniczych. CEESAR to ujednolicony system klasyfikacji jakości linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Zweryfikowani pasażerowie, którzy korzystali z usług linii lotniczych, za pośrednictwem specjalnej platformy oceniają je w kilku kategoriach: najlepsza wartość, proces odprawy i wejścia na pokład, komfort na pokładzie, załoga (personel), czystość, rozrywka i wyżywienie.

Ranking cały czas ewoluuje, wykorzystując nowe możliwości technologiczne i dostosowując się do zaawansowanych wymagań i standardów. Początkowo miał on wymiar lokalny i opierał się na głosowaniu pasażerów podróżujących tylko do / z Polski. Od 2018 roku, dzięki rozszerzeniu współpracy z partnerami, zakres rankingu został zwiększony o kolejne europejskie kraje. Odtąd pasażerowie z Chorwacji, Czech, Estonii, Litwy, Łotwy, Mołdawii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i Węgier także mogą wybrać najlepsze linie lotnicze z Europy Środkowo-Wschodniej.

Ranking opiera się na opiniach pasażerów, którzy zweryfikowali swój lot. Weryfikacja tak potwierdzonych ocen wpływa na dużą wiarygodność przyznanych nagród. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej (Grupa eSky) możliwe jest dotarcie do wybranej grupy pasażerów, którzy faktycznie podróżowali w ramach określonych linii lotniczych.

Metodologia

Dzięki współpracy z partnerami działającymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, każdy klient, za pośrednictwem poczty elektronicznej, otrzymuje indywidualny link do formularza głosowania – przy jego pomocy może ocenić przewoźnika lotniczego, z którym podróżował. Na ocenę podróży ma wpływ wiele czynników, a głosujący oceniają linie lotnicze w siedmiu kategoriach, w skali od 1 (najgorsza ocena) do 5 (najlepsza ocena). Zapewnia to bardziej szczegółową ocenę danego przewoźnika i pozwala organizatorom na dokładniejszą analizę wyników.

Aby umożliwić udział w głosowaniu osobom kupującym bilety bezpośrednio u przewoźników lotniczych lub korzystających z innych kanałów sprzedaży, organizator weźmie pod uwagę ich głosy oddane na stronie www.ceesar-awards.com/vote/pod warunkiem, że lot zostanie zweryfikowany.

Gala

Podsumowanie plebiscytu odbywa się podczas oficjalnej gali, kiedy to zostają uhonorowani najlepsi z najlepszych. W tym roku ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych linii lotniczych w Europie Środkowo-Wschodniej CEESAR 2018 odbędzie się 19 marca 2019 roku w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Lotnisko Ławica jest oficjalnym Partnerem tegorocznej Gali.

Organizator

Firma Aviaclick od 2004 roku organizuje ranking linii lotniczych w Polsce, a od 2018 rozszerzony także o kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadzi ona portal Pasazer.com – najczęściej czytany serwis lotniczy w Polsce, obejmujący swą tematyką szeroko rozumiane lotnictwo i podróże.

 

fot.: Pasazer.com

 

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama