Nowa czasowa wystawa w Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Arthur Miller, wybitny prozaik i życiowy partner Marylin Monroe, noblista w dziedzinie fizyki jądrowej Izydor Izaak Rabi, czy współpracujący z Freudem Abraham Brill – to tylko kilka z prezentowanych tu sylwetek sławnych osób, które łączy nie tylko międzynarodowy sukces, ale też pochodzenie. Pochodzenie żydowskie i jednocześnie podkarpackie.

Prezentowane postaci, poza jednoczesnym pochodzeniem żydowskim i podkarpackim, łączy jeszcze jedno – pasja i pogoń za marzeniem. Prezentowane biografie to historia walki z przeciwnościami losu oraz historia przekuwania porażek w sukces. Dzięki tytanicznej wręcz pracy ich dokonania znane są niemal każdemu. Olbrzymia strata, że – parafrazując tytułowy cytat z poematu Berisha Weinsteina – mimo związków z Podkarpaciem osobom tym „przyszło śpiewać pieśń na innej, nie podkarpackiej, ziemi”.

Czasowa wystawa “Na Twojej ziemi przyszło mi śpiewać pieśń Twojego kraju. Losy wybitnych postaci pochodzenia żydowskiego rodem z Podkarpacia” prezentowana będzie w Porcie Lotniczym „Rzeszów-Jasionka” od 25 stycznia do 31 marca 2019 r.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama