Złota Jesień dla psów – powstał dom starości dedykowany czworonogom

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Marty’s Place to miejsce w New Jersey, w którym psy od 7 lat wzwyż znajdą dla siebie kąt. Organizacja non-profit postanowiła zapewnić zwierzakom, które mają nikłe szanse na adopcje, przyjemne miejsce do spędzenia starości.

W Sanktuarium Psa Seniora, zwierzaki mają dużą przestrzeń życiową, stałą opiekę lekarską i dentystyczną, dostęp do stymulujących fizycznie i psychicznie zajęć dostosowanych zarówno do wieku, jak i możliwości, oraz przede wszystkim – towarzystwo ludzi i innych psów. Obiekt jest wyposażony w ścieżki spacerowe, apartamenty do spania, basen, a także pokój rodzinny, w którym mogą wypoczywać ćwiczyć i bawić się z wolontariuszami.

Celem Doreen Jakubcak, założycielki Marty’s Place było zapewnienie bezpiecznej ostoi zwierzakom, które miały nikłe szanse na adopcje lub których właściele mogli zostać przesiedleni czy stanąć w obliczu problemów finansowych. Kobieta chce przede wszystkim zmienić postrzeganie starszych psów.

Psy, po trafieniu do domu starości w New Jersey mają zagwarantowane miejsce do końca swoich dni. Co więcej, zwierzaki można adoptować. „Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak satysfakcjonujące może być adoptowanie starszego psa – zwierzaki okażą ci nieskończoną miłość aż do śmierci” – powiedział Rennie Rankin, jeden z wolonatariuszy w Marty’s Place.

W trakcie pandemii, pracownicy domu starości ciężko pracują, aby zebrać fundusze i móc nadal służyć ukochanym zwierzakom. Donacje można przesyłać poprzez stronę Marty’s Place, lub śledząc i uczestnicząc w organizowanych przez wydarzeniach online.

Reklama