Terapeutyczna lama łagodzi napięcia podczas protestów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Lamy nie są znane jako najprzyjaźniejsze zwierzaki, jednak Caesar „the No Drama Llama” nie tylko nie opluwa ludzi – pomaga im także podczas protestów, niosąc spokój i ukojenie.

Caesar to emerytowana, 6-letnia lama pokazowa, która teraz pracuje jako lama terapeutyczna, oferując uściski, po które ludzie ustawiają się w kolejce. Uczestniczyła on m.in. podczas protestów w Oregonie i na marcowym marszu kobiet w Salem, siejąc wsparcie podczas 50 marszów.

Ludzie, niezależnie po której stronie barykady się znajdują, zawsze reagują pozytywnie na zwierzaka. Przytulają go, robią selfie (policja również!). Spokój Cezara uspokaja wszystkich wokół niego. Zdarza się, że osoby dopytują się o bezpieczeństwo lamy, jednak McCool, jej właściciel, nigdy nie jej nie narażał – w momencie potencjalnego niebezpieczeństwa, odchodzili w inne miejsce.

McCool jest właścicielem Farmy Mistycznych Lam od około 20 lat. Kiedy spotkał Cezara w 2015 roku, od razu zauważył, że jest on niezwykły. Oprócz uczestnictwa w marszach, zabiera lamaktywistę do domów starości, siejąc ukojenie i pozytywny vibe.

Reklama