Czy kobietom wolno palić opony?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W 1906 w Wielkim Księstwie Finlandii, po raz pierwszy w Europie kobiety otrzymały prawa wyborcze. W Polsce przyznał je kobietom sam Józef Piłsudski.

Jak dawno temu to było?

Moja babcia widziała Piłsudskiego „na żywo”, a ja pamiętam babcię bardzo dobrze, więc chyba nie tak znowu specjalnie dawno. Ale problemy zaczęły teraz, kiedy Unia chce nam narzucić, żebyśmy przestali je bić.

I Polska, sądząc po wypowiedziach niektórych ministrów, generalnie zgadza się z tym poglądem, żeby nie tłuc kobiet, ale już forma w jakiej to zostało nam przez tę Europę zaprezentowane jest jakaś taka wyjątkowo nieelegancka.

Ja też poczułem się urażony. Przede wszystkim dlatego, ponieważ Polska już dawno zagwarantowała kobietom prawo do nietykalności cielesnej.

Tak przynajmniej słyszałem.

A sam byłem świadkiem, jak kiedyś, w podstawówce nauczycielka mówiła, że „kobiety nawet kwiatkiem”, więc wiem, że koncept nie dawania kobietom np. po twarzy był już znany na początku lat 90-tych.

Nie, że ogólnie praktykowany, bo jednak tradycja nawet do dzisiaj zobowiązuje do tego np. niektórych górali, ale znany.

Z drugiej strony mówiła to kobieta, więc nie wiem czy można jej ufać. Nie wiem po prostu, czy jako zainteresowana strona sporu, zachowywała odpowiednią bezstronność.

Wyimaginowana Wspólnota zapisuje również w swojej Wyimaginowanej Konwencji, że kobieta ma prawo uniknąć przemocy również psychicznej i ekonomicznej.

Psychiczna, to rozumiem. To nawet miłe nie być psychicznie przez nikogo dręczonym. Ale zastanawiałem się, co oznaczać może to drugie pojęcie?

Odpowiedzi udzielił mi Artur Dziambor z konfederacji i okazało się, że to po prostu bzdura.

Facet zna się na ekonomii – pomyślałem.

A pytanie, czy skoro te konfederacyjne poglądy gospodarcze są takie super, to czy można przymknąć oczy na to, że mają wyjebane na prawa kobiet i mniejszości, zostawiam Wam pod rozwagę.

Od razu dodam, że najprawdopodobniej tak i nie tylko bardzo dużo ludzi przymknie na to oko, ale i zupełnie je pozamykają albo komuś wykłują już przy następnych wyborach.

Dodam też zupełnie bez związku z niczym, że Ku Klux Klan organizuje wiele zbiórek odzieży i produktów spożywczych dla ubogich i bezdomnych, ale to nie z tej działalności są najbardziej znani.

Wracając do Wyimaginowanej wspólnoty. Mało tego, że obrzezanie i sterylizacja kobiet też mają być nielegalne, to Unia  kolejny raz próbuje wpływać na polskie małżeństwa!

Zaznacza w zapisach Konwencji, że może kobieta tego małżeństwa zupełnie odmówić, a jak faceta bardzo przypili, to nie może jej nawet porwać w tym celu. Nawet wtedy, jeśli chodzi o jego honor, wychowanie, czy czczone bóstwo.

Ciemnogród i komunizm, po prostu.

Ale na tym nie koniec, bo dzieci też nie zostaną oszczędzone i będzie im się wmawiać, że dziewczynka może zostać kosmonautką, a chłopiec może sam pozmywać naczynia.

Ja chciałem być górnikiem.

Nie, że jako dziecko, tylko przedwczoraj, kiedy się dowiedziałem, że minister Sasin Od Wyborów będzie likwidował kopalnie.

Górnicy powiedzieli, że skoro nie będą mieli nic do roboty, to przekwalifikują się na palaczy opon przed KPRM i na razie kopalnie pozostaną otwarte.

Ciekawy ten manewr z oponami, prawda?

 

 

Reklama

Banacek

W 1972 roku w paśmie telewizyjnym Mysery Movie stacji NBC