Audi E-Tron światowym liderem sprzedaży w swoim segmencie!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Elektryfikacja aut zalicza kolejne kamienie milowe, ma swoich fanów i hejterów, ale auta na prąd zwracają coraz większą uwagę dziennikarzy ale przede wszystkim klientów. W segmencie E SUV prym wiedzie E- tron – pierwszy w pełni elektryczny samochód od niemieckiej marki. Wzrost sprzedaży o 86 procent  upewniły Audi że wprowadzanie elektryków to dla marki dobry ruch.

Reklama

W pierwszej połowie roku 2020, Audi dostarczyło do klientów na całym świecie 17 641 sztuk modelu e-tron. To wzrost o 86,8 procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, a musimy mieć tu na uwadze trudną w tym czasie sytuację rynkową spowodowaną pandemią koronawirusa. W pełni elektryczne Audi wyprzedza zatem w zestawieniach swych konkurentów z segmentu SUV’ów klasy wyższej z w pełni elektrycznym napędem. Jest też generalnie najlepiej sprzedającym się elektrycznym SUV’em w Europie.

Największymi atutami modelu są zasięg, szybkie ładowanie i to wszystko opakowane w gustownego SUVa. Długie dystanse można z łatwością pokonywać np. na pokładzie Audi e-tron Sportback 55, którego zasięg wynosi 446 km (wg. testów cyklu WLTP). Marka zapewnia żei przez większą część procesu ładowania, model ten może być ładowany z mocą nawet 150 kW. By naładować samochód do osiągnięcia zasięgu ok. 110 km, klient w idealnych okolicznościach spędzi przy stacji ładowania niecałe 10 minut. Audi e-tron 55, 80 procent naładowania baterii osiąga już po 30 minutach.  W codziennym użytkowaniu modelu Audi e-tron, ogromnie przydaje się usługa e-tron Charging Service. Dzięki niej użytkownik pojazdu, dysponując tylko jedną kartą, ma dostęp do ok. 155 tysięcy publicznych punktów ładowania w 25 państwach. Gdy wyjeżdża zagranicę może naładować baterie swego samochodu po lokalnych stawkach, bez żadnych opłat dodatkowych. Aplikacja myAudi oraz system nawigacji Audi sprawiają, że operacje ładowania są niezwykle łatwe. Oprócz planowania trasy i oznaczania na niej punktów ładowania, systemy te informują kierowcę o tym, czy wybrany terminal ładujący jest w danej chwili dostępny.

Kolejny powód, dzięki któremu Audi ma się czym chwalić to wyniki testów, opinie dziennikarzy i nagrody które e tron zdobył w tym i poprzednim roku. W roku 2019 e-tron wygrał dwie trzecie testów porównawczych w których brał udział. Ponadto, w tym samym roku, czytelnicy niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AUTO BILD Allrad” wybrali go „Samochodem roku z napędem na cztery koła”. Audi e-tron otrzymało też nagrodę „Złota kierownica” w kategorii „duży SUV” pokonując konkurencyjne modele napędzane silnikami spalinowymi. W Stanach Zjednoczonych auto otrzymało nagrodę „Wards 10 Best Interiors” za futurystyczne wnętrze. Amerykański magazyn motoryzacyjny „Green Car Reports” ogłosił e-trona „Najlepszym samochodem do kupienia w roku 2020”. Model ten zwyciężył też w crash-testach organizowanych przez amerykański Instytut Bezpieczeństwa Autostradowego (IIHS), otrzymując – jako pierwszy na świecie samochód elektryczny – ocenę „Top Safety Pick+”.

Techniczne innowacje Audi e-tron znajdują swe uznanie również wśród ekspertów. Dla przykładu: Audi otrzymało nagrodę „Display Industry Award 2020” od „Society for Information Display” (SID) za opracowanie wirtualnych lusterek zewnętrznych. Nagroda ta jest jednym z najważniejszych wyróżnień w branży. Technika wirtualnych, przekazujących obraz z kamery lusterek zewnętrznych, została również dobrze odebrana przez klientów. Opcję tą wybiera aż jedna trzecia kupujących. Dzisiejsze sukcesy są dla koncernu z Ingolstadt zachętą do stawiania sobie celów na przyszłość. Audi przygotowuje już kolejne elektryczne modele, które będą podbijały kolejne segmenty rynku. Są to min. Audi Q4 e-tron concept – czyli pierwszy kompaktowy SUV marki, jak również najwyższa półka elektryków – Audi e- tron GT, samochód który będzie flagowcem elektrycznego działu marki. Ma imponować i definiować to czym jest Audi, jak również podkreślać sportowy charakter marki.

Reklama