Gubernator Missouri wysyła dzieci do szkoły, pomimo koronawirusa. „Przejdzie im”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mike Parson twierdzi, że dzieci muszą iść do szkoły, a ryzyko zarażenia jest aktualnie najniższe z możliwych.

Republikański gubernator podczas ogólnokrajowej debaty w sprawie ponownego otwarcia szkół wygłosił, że nie powinniśmy się chować dzieciaków w domu, a jeżeli rzeczywiście zachorują, to nie trafią do szpitali, tylko spędzą czas bezpiecznie w domu. Jednak zarówno specjaliści od edukacji, jak i niektórzy eksperci wyrazili obawę się, że uczniowie mogą zarazić starszych krewnych.

Co więcej, Kayleigh McEnany oraz Nicole Galloway zauważyli, że sprawa jest bardziej złożona. Być może młodsze pokolenie byłoby bezpieczne, jednak należy spojrzeć z szerszej perspektywy i wziąć pod uwagę niebezpieczeństwo, jakiemu ulegliby pracownicy szkolni, kierowcy autobusów, pracownicy stołówek szkolnych.

Departament Zdrowia stanu Missouri podał informację, że w poniedziałek odnotowano 530 nowych przypadków zarażenia wirusem, a obecnie w całym stanie zginęło 1132 osób, natomiast fundacja Kaiser Family wykazała, że prawie 3 mln osób starszych, powyżej 65 roku życia żyje w gospodarstwie domowym z dzieckiem w wieku szkolnym, co pokazuje, że pomył Parsona oraz Trumpa (który również uważa, że takie działania nie będzie potencjalnie niebezpieczne) jest lekkomyślny.

Nasze magazyny

Reklama

Redakcja poleca

Reklama