Państwo się znają

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Stodoła Kultury i Sztuki 2020 to cykl atrakcji i wydarzeń artystycznych prezentowanych na przełomie lipca i sierpnia 2020 w Łążku Garncarskim (woj. lubelskie). W tym roku spotykamy się pod hasłem „PAŃSTWO SIĘ ZNAJĄ”, które zaczerpnęliśmy z „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka.

Jesteśmy grupą artystów z różnych dziedzin sztuki. w Łążku Garncarskim spotykamy się już po raz drugi. Chcemy przybliżyć kulturę wyższą mieszkańcom regionu, w którym dostęp do niej jest bardzo utrudniony. Najbliższe kino jest oddalone od Łążka o 15 km, a teatr o blisko 100 km. Kiedy w ubiegłym roku prezentowaliśmy tam spektakl, duża część widowni miała okazję uczestniczyć w przedstawieniu teatralnym po raz pierwszy w życiu.

Podstawową ideą SKiS jest oswojenie odbiorców ze sztuką. Zaprezentowanie alternatywy dla telewizji, która wciąż jest tam podstawowym medium.

Ultimate Video Player with preset id 8 does not exist!

SKiS 2020 to teatr, koncert, warsztaty malarskie, muzyczne, ruchowe – bez ograniczeń wiekowych. Będzie też wystawa obrazów wkomponowana w przestrzeń wsi tak, żeby cała miejscowość zamieniła się na chwilę w wernisaż. Planujemy również wystawy fotografii i grafiki.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.

Większość wydarzeń ma charakter plenerowy, zwłaszcza w tym roku nie chcemy przebywać w zamkniętych przestrzeniach. Jednak ze względu na konieczność zachowywania bezpiecznego społecznego dystansu, ilość miejsc na warsztatach jest ograniczona.

Zaczynamy 30 lipca, kończymy 2 sierpnia.

Po wszelkie informacje i na warsztatowe zapisy zapraszamy pod adres:

stodolakultury@gmail.com

 

Reklama

Jestem chamką!

Jestem chamką. To nie zostało powiedziane wprost, ale zarysowane grubym