Twórczość Eltona Johna została uhonorowana brytyjską monetą

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Elton John jako drugi w historii artysta został uhonorowany prestiżową brytyjską monetą. Jest to niemałe wyróżnienie, ponieważ wcześniej, oprócz muzyka, nagrodę otrzymał tylko zespół Queen.

Piosenkarz jest wdzięczny za wyróżnienie i uważa je za „kolejny kamień milowy” w swojej muzycznej podróży. Wcześniej, w 1998 roku został odznaczony przez Elżbietę II tytułem rycerskim, a niedawno otrzymał również Order Towarzysza Honoru za swoją 50-letnią karierę, podczas której nie tylko sprzedał ponad 300 mln płyt, lecz także działał na rzecz wielu fundacji charytatywnych, w tym własnej (Elton John AIDS Foundation).

Moneta została ona zaprojektowana przez Bradleya Margana Johnsona i przedstawia kapelusz oraz okulary stworzone z nut – charakterystyczne atrybuty piosenkarza. Królewska mennica zapowiedziała również współpracę z muzykiem w celu stworzenia specjalnego jednorazowego elementu kolekcjonerskiego, który zostanie wystawiony na aukcji, a jego sprzedaż zostanie przeznaczona na cele charytatywne.

Reklama