Bliźniaki urodzone w Londynie deportowane przez rząd do różnych krajów

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Historia Darrella i Darrena Robertsów zaczyna się od opieki społecznej, a kończy na deportacji do dwóch różnych miejsc na Karaibach, w których chłopaków nigdy nie było i nie mają tam żadnej rodziny.

24-letni Darrell Roberts otrzymał nakaz deportacji od Biura Krajowego w Wielkiej Brytanii, kierującego go do Republiki Dominikańskiej. Młody mężczyzna sądzi, że został popełniony błąd, ponieważ sam nigdy nie był w tym kraju, a jego ojciec pochodzi z innego, choć podobnego w nazwie miejsca – Dominiki. Darren Roberts, natomiast, ma zostać deportowany do Grenady, czyli miejsca urodzenia matki.

Bliżniaki w wieku 13 lat, po śmierci matki, zostały skierowane do opieki społecznej. Ich ojciec przeprowadził się za granicę dużo wcześniej, dlatego też dzieci nie miały z nim kontaktu od lat.

Chłopcy byli przerzucani do coraz to nowych domów opieki społecznej. W końcu, nieletni Darrell został skazany na 6 lat pozbawienia wolności za poważne uszkodzenie ciała. Pod koniec wyroku otrzymał nakaz deportacji. Pomimo próby wyjaśnień, chłopak został wyśmiany przez personel więzienny.

Darren, który nadal odsiaduje swój wyrok za podobne wykroczenie, wyżalił się swojej partnerce, z którą ma 5-letniego syna, że został poinformowany o planach deportacji na Grenadę.

Brytyjskie prawo oznajmia, że osoby urodzone w państwie, kwalifikują się do obywatelstwa, jednakże są zobligowane do złożenia aplikacji i przejścia przez proces, którego koszty na przestrzeni ostatnich 20 lat drastycznie wzrosły. Niestety Biuro Krajowe, w przypadku wyroku powyżej 12 miesięcy automatycznie wydaje nakaz deportacji.

Darren i Darrel znaleźli się w bardzo niedogodnej sytuacji, jednak nadal mają jeszcze szansę na uniknięcie deportacji. Jak podaje Biuro Krajowe, bliźniaki mają prawo do przedstawienia kontrargumentów do wydanej decyzji.

 

Źródło 

Reklama