Luwr powraca na salony

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Po trzymiesięcznej przerwie, jedno z największych muzeów świata otwiera się ponownie. Straty zanotowane przez instytucję wynoszą blisko 40 milionów euro.

Budynek został zamknięty w odpowiedzi na obawy pracowników. A obawy były uzasadnione – rocznie Luwr odwiedzana ok. 10 mln turystów. O ile samo zamknięcie nie wymagało zbyt wiele czasu, tak ponowne otwarcie jednej z największych atrakcji Paryża – tygodniowych przygotowań.

Według nowych zasad zgodnych z przepisami sanitarnymi, liczba zwiedzających jest ograniczona. Zarówno personel, jak i zwiedzający muszą mieć maseczki ochronne, a płyn do dezynfekcji musi być ogólnodostępny. Dodatkowo, żeby zminimalizować ryzyko kontaktu z pracownikami, bilety można rezerwować online.

Muzeum nie było zamknięte tak długo od czasów II wojny światowej. Sytuacja z pewnością odbije się negatywnie finansowo na Luwrze, jak i na całej branży turystycznej Paryża.

 

Źródło: https://polskieradio24.pl/5/1223/Artykul/2545993,40-mln-euro-strat-z-powodu-epidemii-Luwr-ponownie-otwarty-dla-zwiedzajacych

Nasze magazyny

Reklama

Redakcja poleca

Reklama