Właściciel baru w Teksasie zorganizował koncert „Bar Lives Matter” protestując przeciw restrykcjom stanowym

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Tee Allen Parker, właściciel The Machine Shed Bar & Grill w Kilgore jest także jednym z wielu przedsiębiorców, którzy pozwali gubernatora stanu – Grega Abbotta – w związku z restrykcjami nałożonymi na gastronomię.

– Nie możecie mi powiedzieć, że mój mały bar jest problemem. On [gubernator Abbott – przyp. red.] jest problemem – opowiadał w wywiadzie dla The Washington Post.

Jared Woodfill, prawnik reprezentujący Parkera i 21 innych przedsiębiorców twierdzi, że restrykcje nałożone przez gubernatora nielegalnie ominęły proces legislacyjny i niesprawiedliwie wykluczają bary, pozwalając jednakowoż na funkcjonowanie takich miejsc jak fryzjer czy Barber.

– Ten człowiek [wciąż – gubernator – przyp. red.] wybiera zwycięzców i przegranych – twierdzi Woodfill – Gubernator Abbott wydał wyrok bankructwa na właścicieli barów.

Teksas jest jednym z pierwszy stanów, które poluzowały restrykcje po lockdownie. Kilkukrotnie już w czerwcu pobił rekord zarażeń jednego dnia, gdzie najwyższy odsetek to 6,263 zarażonych w ciągu jednej soboty.

Reklama