Puchar Dzielnicy Wisła – kto powalczy o królowanie na rzece?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Regaty o Puchar Dzielnicy Wisła to unikatowa inicjatywa mająca na celu przywrócenie żeglarstwa na stołeczny odcinek Wisły oraz upamiętnienie warszawskiego rodowodu klasy Omega. Pierwsza edycja odbyła się w 2018 roku przeciągając na wodę mistrzów żeglarstwa, wodniaków i pasjonatów. W tym roku organizatorzy planują starty w pięciu klasach: żeglarską strefę lądową, rejsy, pokazy i inne atrakcje. To wszystko i jeszcze więcej w Warszawie 22 i 23 czerwca.

W sobotę 22 czerwca oprócz regat w poszczególnych klasach, na wodzie zobaczymy w akcji Mistrzów Europy i świata, olimpijczyków i popularyzatorów żeglarstwa. Wśród gości specjalnych należałoby wymienić m.in Piotra Kulę, załogę Yacht Club Sopot, Zbigniewa Gutkowskiego oraz Kubę Pawluka reprezentującego barwy Legii Warszawa, który będzie bronił zdobytego przed rokiem tytułu i wielu innych. Sportowcy staną w szranki w Regatach Mistrzów, a jako jednostka regatowa służyć im będzie kultowa Omega – jacht powstały w Warszawie, nad Wisłą. Rywalizacja odbędzie się na wysokości bulwarów im. Jana Karskiego z dodatkiem komentarza na żywo.

Reklama

Ambicją załogi Żagli Warszawskich jest nie tylko stworzenie weekendowego eventu, ale wypracowanie aktywności, które na stałe pozwolą wrócić żeglarstwu do Dzielnicy Wisła – czyli na warszawski odcinek rzeki. Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi w maju rusza Wiślana Akademia Żeglarska dająca okazję każdemu spróbowania swoich sił na rzece.
Zwieńczeniem Regat o Puchar Dzielnicy Wisła będzie rozpoczęcie rejsu z Warszawy do Gdańska z metą podczas zlotu żaglowców Baltic Sail Gdańsk. 23 czerwca bezpośrednio po ceremonii wręczenia pucharów śmiałkowię ruszą w dwutygodniową przygodę. Do pokonania będą mieli prawie 500 kilometrów! Po drodze odwiedzą nadwiślańskie ośrodki żeglarskie, zapraszając lokalnych żeglarzy do wspólnej wyprawy.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama