Ponad 5 tysięcy mieszkań gotowych do zamieszkania w ciągu kilku lat. Vastint zmienia zasady gry na rynku mieszkaniowym

Nasze magazyny
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Vastint, deweloper ze szwedzkimi korzeniami, zaprezentował swoją pierwszą inwestycję mieszkaniową – osiedle Riverview w Gdańsku. Uwagę przyciągają smukłe budynki z ceglaną elewacją i strzelistymi dachami, nawiązujące do historycznej zabudowy miasta. Jednak ciekawsza od architektury wydaje się strategia sprzedaży mieszkań. Firma rozpoczęła ją dopiero po zakończeniu budowy projektu, co więcej, oferowane mieszkania są w standardzie umożliwiającym przeprowadzkę następnego dnia po zakupie. Nabywca nie musi ponosić żadnych dodatkowych nakładów finansowych by w nich zamieszkać, wystarczy wnieść meble.

Reklama

Strategia sprzedaży gotowych mieszkań może zrewolucjonizować sektor mieszkaniowy w Polsce, gdzie klienci są przyzwyczajeni do kupowania mieszkań na wczesnym etapie budowy w standardzie deweloperskim, przysłowiowej „dziury w ziemi”. Vastint zapowiada, że również w kolejnych projektach mieszkaniowych lokale będą sprzedawane w tej samej formule.  Pytana o dalsze plany, firma deklaruje oddanie do użytku ponad 5000 mieszkań w przeciągu kilku lat w różnych miastach w Polsce.

Zacznijmy od Gdańska. Na terenie dawnych zakładów mięsnych, na tyłach Riverview, powstanie kolejny etap tej inwestycji z zabudową mieszkalną na ok. 700 mieszkań oraz licznymi punktami przeznaczonymi na działalność usługową i kulturalną. Historyczne budynki zostaną zrewitalizowane i harmonijnie wkomponowane w nowoczesną architekturę.

W Trójmieście projekt mieszkaniowy powstanie także w Gdyni. Będzie on częścią kompleksu Waterfront. Powstaną tu dwa sześciokondygnacyjne budynki ulokowane w drugiej linii zabudowy od linii nadbrzeża. W sumie ponad 120 mieszkań. Przyjemna architektura i widok na tereny zielone – wewnętrzny ogród dedykowany mieszkańcom. W parterach budynków przewidziano punkty usługowe.

Kolejnym projektem mieszkaniowym jest Portowo w Poznaniu. To inwestycja planowana do realizacji na 15-hektarowym terenie zlokalizowanym nad rzeką Wartą. Na terenie planowanego osiedla znajduje się obecnie niezagospodarowany grunt poprzemysłowym. Deweloper ma zamiar stworzyć tam nowoczesną, zróżnicowaną zabudowę mieszkaniowo-usługowa na ok. 1600 mieszkań. W ramach projektu przewidziano budowę infrastruktury pozwalającej na zaspokojenie potrzeb mieszkańców związanych z funkcjonowaniem w dużym mieście w zakresie: edukacji, opieki nad dziećmi, służby zdrowia, komunikacji miejskiej, handlu i usług, sportu, rekreacji i wypoczynku, z wykorzystaniem potencjału Warty.

Vastint pracuje także nad koncepcją bardzo ciekawej zabudowy terenu Starej Rzeźni w Poznaniu. Realizacja zakłada renowację objętych ochroną konserwatorską budynków dawnych zakładów mięsnych i w głównej mierze adaptację ich przestrzeni na funkcje usługowe i gastronomiczne, m.in. teatr, restauracje i halę targową, a także budowę nowych obiektów o funkcji mieszkalnej (ok. 520 mieszkań), biurowej oraz usługowej. Zgodnie z koncepcją, teren o powierzchni około 5,5 ha zostanie przekształcony w spójny urbanistycznie, ciekawy pod względem architektonicznym fragment centrum miasta.

Z czasem inwestycje mieszkaniowe będą zapewne powstawać także w innych miastach. Na celu firmy jest zwłaszcza Warszawa i Wrocław.  Deweloper koncentruje się bowiem obecnie przede wszystkim na rynkach lokalnych, gdzie jest już ślad inwestycji biurowych. Możemy się zatem spodziewać, że w ciągu najbliższych kilku lat powstanie wiele ciekawych projektów w jeszcze ciekawszych lokalizacjach.

Reklama