Fani bajki „My Little Pony” walczą z nazizmem w swojej społeczności

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Cóż, są rzeczy, których trudno jest się spodziewać, ale są prawdą. Z jakiegoś powodu, bajka dla dzieci
„Mój Mały Kucyk” ma ogromną grupę fanów wśród dorosłych mężczyzn, określających się jako „bronies”. Jak się okazuje, część z nich głosi poglądy białej supremacji.

Trudno powiedzieć, dlaczego aż tak wielu dorosłych ludzi bawi się, oglądając przygody tęczowych kucyków. Możliwe, że prostota przekazu jest dla nich interesująca. Część z nich, z jakiegoś powodu, czerpie również dość perwersyjną satysfakcję seksualną z przygód kucyków. Powstało nawet kilka filmów pornograficznych z udziałem kucyków. Niektórzy natomiast oglądają to ironicznie.

Fani nie poprzestają jednak na oglądaniu. Organizują liczne zloty i dyskusje na forach internetowych. Powstała także grupa fan-artów na stronie Derpibooru. Można tam znaleźć miliony grafik kucyków. Jak się jednak okazuje, wiele z nich jest agresywnych, a część nawet – rasistowskich. Jednym z tagów wyszukiwania jest nawet „racist”, gdzie można znaleźć ponad 900 takich obrazków.

Z powodu ostatnich wydarzeń, „bronies’ są w otwartej wojnie w związku z rasistowskimi elementami w ich macierzy. W ciągu ostatnich kilku tygodni, fani na Derpibooru żartowali z protestujących rasistowskimi obrazkami. Druga grupa z kolei, zaczęła walczyć ze zjawiskiem, twierdząc, że to lekka przesada.

I przyniosło to pewien skutek. 4 czerwca, właściciele Derpibooru wydali oświadczenie, w którym wsparli protestujących i ruch Black Lives Matter. Zbanowali również obrazki, które miały na celu wzbudzenie kontrowersji, aczkolwiek pozostawili niektóre z nich, gdzie pojawiały się elementy rasistowskie.

Źródło: https://www.theatlantic.com/technology/archive/2020/06/my-little-pony-nazi-4chan-black-lives-matter/613348/

Reklama