MUNDINOVA z nowym singlem. “Real Love” maluje dźwiękiem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Real Love” to drugi singiel zespołu MUNDINOVA zapowiadający ich debiutancki album, a przy tym kolejna nietuzinkowa odsłona grupy, która konsekwentnie wyrywa się z ram stylistycznej klasyfikacji. Tym razem muzycy przedstawiają nam hipnotyzującą mieszankę muzycznych smaków, która zaskakuje kontrastem: słodkiego tekstu i kwaśnej harmonii.

Utwór „Real love” odsłania jeden z kilku odcieni płyty. W tym przypadku jest to jazzowa kompozycja, w której słychać smaczne kombinacje muzyczne doświadczonych i wrażliwych na sztukę artystów.

Autorem muzyki i słów do singla jest Marzena Cybulka (członkini zespołu MUNDINOVA, która porusza grą na kontrabasie i gitarze basowej), a głosem w „Real love” czaruje wokalistka – Dorota Kołodziej. W utworze gościnnie wystąpił perkusista, Dariusz Kaliszuk.

Pozytywna” energia

Zespół MUNDINOVA nie zwalnia tempa. „Real love” trafiło do sieci w czerwcu, a jeszcze w maju zespół podzielił ze światem singlem „Pozytywna”, który również pokochali miłośnicy nieoczywistych aranżacji. Ten singiel natomiast zaraża optymizmem i daje moment wytchnienia. Jak podkreślają członkowie zespołu, utwór „odblokowuje pokłady radości, pobudzając instynkt wyzwolenia od stanu napięcia. To muzyczna historia inspirująca do poszukiwania miłości, czułości i dobrej myśli”. Utwór skomponował Michał Wilczyński (gitary w zepole), a słowa napisały, wcześniej wspomniane, Marzena Cybulka i Dorota Kołodziej, które zamykają MUNDINOVE trio.

Na dokładkę w „Pozytywnej” można również usłyszeć solo bębnowe Dariusza Kaliszuka, a artystka Aksinya Semyanihina, stworzyła niezwykły, animowany teledysk do utworu.

Muzyczna wolność i niezwykła wyobraźnia

Zespół MUNDINOVA to troje doświadczonych artystów, którzy spotkali się w 2017 roku, aby jak mówią, “stworzyć unikalną i poruszającą muzykę”. Nazwa zespołu pochodzi od słowa „mundus” /łac./, co oznacza świat, wszechświat, kosmos. W tym przypadku, zarówno trafnie opisuje podejście muzyków to ich sztuki, jak i samą jej formułę. Kluczem jest tutaj brak ograniczeń.

Zespół występował już na licznych scenach w Polsce i za granicą. MUNDINOVA zwyciężyła m.in. podczas II edycji międzynarodowego Bass&Beat Festival oraz otrzymała nagrodę specjalną za kompozycję utworu „W drodze” na Festiwalu Wschody.

Już 3 lipca pojawi się pierwszy album zespołu „W drodze”. Będzie zawierać on dziesięć autorskich kompozycji. Zespół obiecuje, że możemy spodziewać się ciekawych rozwiązań harmonicznych i przewrotnych zabiegów muzycznych. My nie możemy się doczekać!

Więcej o zespołe i planowanych projektach znajdziesz na: https://mundinova.pl/o-zespole/ oraz
https://www.facebook.com/mundinovamusic

 

tekst: Antonina Rostowska

Reklama

Jestem chamką!

Jestem chamką. To nie zostało powiedziane wprost, ale zarysowane grubym