Minister Turystyki Ghany zaprasza Afroamerykanów do kraju, jeśli czują się niechciani w USA

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Barbara Oteng-Gyasi, Minister Turystyki, Kultury i Sztuki Ghany stwierdziła podczas ostatniej konferencji, że ma nadzieję, iż śmierć George Floyda wyeliminuje rasizm nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie.

– Rasizm w Ameryce wciąż jest śmiertelną pandemią, już od ponad 400 lata nasi bracia i siostry w Stanach Zjednoczonych pragną leku. George Floyd nie jest pierwszą osobą czarnoskórą, która użyła frazy – nie mogę oddychać. Obecna sytuacja w 2020 roku w związku ze śmiercią George Floyda doprowadzi do zmiany. Ten, kto pozwala na zło jest tak samo zły jak osoba, która go dokonuje. Właśnie z tego powodu nie tylko Chauvin powinien ponieść konsekwencje, ale także jego współpracownicy.

W zeszłym roku Ghana otworzyła się na przyjęcie Afrykańczyków do własnej diaspory w ramach inicjatywy „Rok Powrotu”. Tysiące Afroamerykanów i czarnoskórych z całego świata odwiedziło wówczas Ghanę.

W tym roku, minister Oteng-Gyasi twierdzi, że kraj jest w stanie przyjąć czarnoskórych, których dotknął rasizm, jako obywateli.

– Kontynuujemy otwieranie się na powrót naszych braci i sióstr do domu. Ghana jest waszym domem. Afryka jest waszym domem. Otwieramy się, by was tu przywitać. Skorzystajcie z okazji, zbudujcie sobie życie w Ghanie, nie musicie zostawać w miejscu, gdzie nie jesteście chciani. Zawsze macie wybór, Afryka czeka na was. – mówiła podczas konferencji prasowej.

Reklama

Organiczność

Powtarzaj za mną: Działam organicznie, działam organicznie  Zamiast:  Muszę bez