Dumni z naszych żeglarzy – ostatnie sukcesy Polaków!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Początek roku obfitował w sukcesy polskich żeglarzy. Zarówno kobiety jak i mężczyźni świetnie spisywali się na zawodach w Polsce oraz Miami. Mamy prawo do dumy z naszych rodaków i czekamy na kolejne sukcesy.

Wszystko zaczęło się od mistrzostw Europy. Jarosław Radzki po wspaniałym popisie umiejętności wywalczył złoty medal w bojerowej klasie DN podczas zawodów, które w dniach 23-25 stycznia odbyły się na jeziorze Śniardwy. Zaraz za nim, ze srebrnym medalem, uplasował się Tomasz Zakrzewski. W kategorii kobiet natomiast, mistrzynią została Zuzanna Rybicka. Ponadto na MŚJ w klasie Ice Optimist wśród dziewcząt srebrny medal wywalczyła Aniela Graczyk, a brązowy Liwia Liszkiewicz. W kategorii open na najniższym stopniu podium stanął Mateusz Gigielewicz. Z kolei na MEJ w tej samej klasie wśród dziewcząt triumfowała Aniela Graczyk, a srebro zdobyła Amelia Potejko. W kategorii open tytuł wicemistrza Europy juniorów wywalczył Mateusz Gigielewicz.

Reklama

To jednak nie koniec sukcesów Polki. Podczas mistrzostw Europy juniorek na Zalewie Siemianówka, Zuzanna zdominowała konkurencję i zdobyła kolejne mistrzostwo, ponownie w klasie DN oraz drugie miejsce w kategorii open. Warto podkreślić, że to nie koniec sukcesów naszych reprezentantek, gdyż drugie miejsce zajęła Magdalena Anielska, a ze srebra z kolei cieszyła się Natalia Burczyńska.

Nie można także pominąć wysokich miejsc, jakie Polacy zajęli podczas Pucharu Świata w Miami. W pierwszej dziesiątce uplasowało się aż sześcioro Polaków. Piotr Kula zajął dziewiąte miejsce w klasie Finn żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich. Drugie, czwarte oraz szóste miejsce w klasie RS:X zajęli kolejno Radosław Furmański, Paweł Tarnowski oraz Zofia Klepacka. Dziesiąta pozycja, tym razem w klasie 49erFX, należała do Aleksandry Melzackiej oraz Kingi Łobody.

Przeczytaj również

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama