Powrót do normalności. Gdańsk zaprasza na wirtualny spacer i nową telewizję VisitGdansk

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czas pandemii powoli dobiega końca, a to oznacza wytęskniony powrót do normalności. Jedna z wyraźnych oznak tego powrotu to gotowość miast do przyjęcia turystów. W Gdańsku swoje podwoje otwierają muzea, galerie i inne instytucje. Podobnie jest z hotelami i restauracjami oraz punktami informacji turystycznej. Także dla tych, którzy jeszcze nie mogą odwiedzić stolicy Kaszub, mamy coś specjalnego – telewizję Visit Gdansk oraz wyjątkowy wirtualny spacer po Gdańsku

Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Długi Targ 28/29 wznawiało działalność. Po ponad 2 miesięcznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa pracownicy ponownie służą informacją i radą wszystkim gościom już od 15 maja. Punkt czynny jest codziennie od 9.00 do 17.00.

Reklama
Advertisement

W punkcie obowiązują zasady bezpieczeństwa. Pracownicy zostali wyposażeni w odpowiednie środki ochrony, natomiast goście będą musieli dezynfekować ręce tuż po wejściu. Dodatkowo, liczba osób przebywających jednocześnie w punkcie zostanie ograniczona, a także zachowywany jest przepisowy odstęp pomiędzy wszystkimi obecnymi w GCiT.

Oprócz informacji o Gdańsku i okolicach w punkcie będzie można dowiedzieć się jakie atrakcje są już otwarte i na jakich zasadach funkcjonują. Prowadzona jest też sprzedaż materiałów turystycznych oraz pamiątek z Gdańska.

Kanał Turystyczny Visit Gdansk TV

Właśnie wystartował nowy, internetowy kanał turystyczny Visit Gdansk TV. To odpowiedź Gdańskiej Organizacji Turystycznej na kryzys koronawirusowy oraz sposób na prezentowanie najważniejszych informacji turystycznych o Gdańsku i regionie

Cel nowego kanału jest prosty: docieranie do odbiorców z pozytywnym przekazem i informacjami na temat turystyki w Gdańsku i na Pomorzu. Wszystko w lekkiej, zabawnej i pełnej dystansu formie. Nie zabraknie anegdot, żartów i solidnych informacji z pierwszej ręki. Będzie także opisywana bieżąca kondycja branży oraz akcje podejmowane i prowadzone przez GOT.

Dla kogo jest Visit Gdansk TV? Otóż dla każdego w wieku od 1 do 120 lat kto interesuje się turystyką i ma poczucie humoru!

Nowy kanał jest skierowany do 3 głównych grup:

  1. do mieszkańców Gdańska i regionu – aby na nowo odkryli ofertę turystyczną miasta,
  2. do gości i turystów – aby dowiedzieli się o ciekawych miejscach i atrakcjach, jakie atrakcje na nich czekają oraz o zapleczu turystycznym jakim dysponuje miasto,
  3. do branży turystycznej – czyli innymi słowy: współpraca się opłaca!

Najsilniejszą stroną programu są zdecydowanie goście. W każdym odcinku prowadzący rozmawiać będą z autorytetami branży turystycznej, celebrytami oraz z lokalnymi fachowcami. Dzięki temu program będzie prawdziwą skarbnicą wiedzy turystycznej. Gościem specjalnym pierwszego odcinka będzie niezwykle popularny i lubiany podróżnik kulinarny – Robert Makłowicz.

Nowe odcinki będą pojawiały się regularnie, a każdy będzie długości ok. 20-25 minut.

Co więcej, nowy kanał GOT przenosi do internetu (tymczasowo) spotkania “dzień dobry GOT”, ale to nie wszystko! Na kanale nie zabraknie inspiracji do działania charytatywnego oraz quizów z nagrodami.

Zapraszamy do odwiedzania kanału YT Visit Gdansk. Do zobaczenia.

Wybierz się na spacer!

Można też wybrać się na wirtualny spacer tematyczny – „Perły Gdańskiego Gotyku Ceglanego”. Orzewodnikiem jest znawczyni historii Grodu Neptuna – Katarzyna Czaykowska.

Film jest pierwszą częścią z całej serii. Na początek, seria skoncentruje się na gotyckich perłach architektury Gdańska, a tych w mieście nie brakuje. W trakcie 25 minutowej wędrówki odwiedzimy najważniejsze i najpiękniejsze miejsca Gdańska i poznamy wiele fascynujących opowieści z przeszłości. Wszystko okraszone wspaniałymi zdjęciami zarówno naziemnymi, jak i z drona. Całość dostępna jest w 3 językach – polskim, angielskim oraz migowym.

 

Reklama