Doradca rządu Brazylii: COVID-19 pomoże z deficytem emerytur z powodu śmierci osób starszych

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mroczne słowa jednego z doradców brazylijskiego rządu szokują, szczególnie, że Brazylia znajduje się wśród najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa na świecie.

Brazylia wciąż pozostaje bez ministra zdrowia od czasu, gdy 15 maja Nelson Teich, który był na stanowisku zaledwie miesiąc, zwolnił się, gdyż nie zgadzał się z dekretem prezydenta, który pozwalał na otwarcie siłowni i salonów urody. To już drugi minister zdrowia Brazylii, który pożegnał się ze stanowiskiem w obliczu pandemii.

To jednak nie wszystko. Julio Croda, epidemiolog, który był niegdyś szefem departamentu immunizacji i chorób zakaźnych, stwierdził, że środki zostały złagodzone poprzez „nacisk”, który, jak podaje Reuters, pochodził od szefa gabinetu Bolsonaro.

Croda stwierdził też, że brak zdecydowanego działania powodowany jest tym, że śmiertelne przypadki zakażenia dotykają głównie osób starszych.

Ponadto, Croda przekazał Reutersowi informację, że Solange Vieira, szefowa departamentu prywatnych ubezpieczeń, połączonego z ministerstwem finansów, twierdzi, że koncentracja zgonów powodowanych wirusem wśród osób starszych jest dobra, ponieważ pomoże ekonomii Brazylii i zredukuje deficyt wśród emerytur.

Reklama