Que se muere mi corazon – Art Project Flow & Julia Malinowska

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Po prawie trzymiesięcznej ścisłej kwarantannie, dwie artystki, oddalone od siebie o 2355 km, obie w swoich domach, Flow w Warszawie, Julia w Barcelonie, wykreowały wspólną sesję fotograficzną za pomocą aplikacji Zoom.

Stworzyły serię intymnych portretów, zanurzonych w sennej, malarskiej atmosferze. Jako motyw przewodni wykorzystały obrazy autorstwa nieżyjącej już, znanej Warszawskiej malarki Jadwigi Ogiejko-Adamczyk. Prywatnie, Babci Basi Flow Adamczyk. Dzięki czemu, projekt ma wyjątkową, kobiecą, ponadczasową energię.

Świat sztuki wizualnej drastycznie zmienił się w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Potrzeba tworzenia i izolacja przekierowały fotografię w wirtualny świat, łamiąc wszelkie poprzednie konwenanse. Odległość i jakość przestała mieć znaczenia. Istotna stała się chęć wspólnego działania, eksplozja pomysłów artystycznych i innowacja.

I oto nagle

 

Spoglądasz na siebie częściej i wnikliwiej.

 

Nie rozprasza się to, co panuje na zewnątrz, bo tam jest tylko cisza.

Ulica oddycha kroplami deszczu, których nie depczą niczyje stopy.

Wiejący wiatr nie plącze włosów rudej dziewczyny, nie głaszcze splątanych dłoni.

Ciemności cię nie zgubią, a światło nie poprowadzi.

 

Spoglądasz na siebie częściej i wnikliwiej.

 

Chcesz mieć kwiaty we włosach i nagie piersi.

Chcesz ich dotykać. Poczuć delikatność skóry, a pod nią znajomy puls.

 

I oto nagle

 

Nie potrzebujesz stóp

 

unosi cię skrzydeł puch

 

Autor: Basia Flow Adamczyk

 

 

Koncept: Flow &Julia

Modelka:

Basia Flow Adamczyk

Tekst:

Basia Flow Adamczyk

Obrazy:

Jadwiga Ogiejko-Adamczyk

Fotografia i Obróbka Fotograficzna:

Julia Malinowska

 

Julia Anna Malinowska

Fotografka i dyrektor artystyczny

Jej projekty artystyczne balansują pomiędzy ostrym dokumentalnym, manifestem zagłębiającym się w kwestię podstawowych praw człowieka oraz subtelnym uchwyceniem delikatności życia i poszukiwaniem piękna.

W ostatnich latach współpracowała z artystami: Pola Rise Music (Warner Music Poland), Flow (Warner Music Poland), Nicole Calle Gonzalez (Warner Music España) oraz ThinkOver, ECOB, Universitat Pompeu Fabra, Discovery Boutique, Shernas.Vibe, Kirizia Robustella.

Jej zdjęcia zostały opublikowane w: Kaltblut Magazine,  Kluid Magazine, Anywhere, Salyse Magazine, Spotify, Republika Kobiet, The Woods Magazine, Momo Magazine, Creators Magazine, Kodd Magazine, Vogue Italia, Square Magazine, Prestiż Magazyn, Puls Biznesu, Die Photografie.

Flow,Basia Admczyk

Wokalistka, autorka tekstów i reżyserka

Flow to artystka, od lat związana z kulturą street art. Miejska poetka, wokalistka, producentka, reżyserka i tancerka. Jej projekty są przepełnione brudną miejskością, jak i sensualną kobiecością.

Autorka tekstów na album “Brzask” Skubasa, który nominowany został do nagrody Fryderyki’ 2015 w kategorii, płyta roku/alternatywa. Artystka, zdobyła również nominację do Fryderyka’ 2015 za tekst do utworu “Nie mam dla ciebie miłości”, który miesiącami okupował pierwsze miejsce na Liście Przebojów Radiowej Trójki. Na początku 2017, pojawił się solowy album Flow “Kleśa”, z autorskimi tekstami, wybrzmiewającymi na triphopowo- alternatywno-soulowych dźwiękach.

Od 2018 roku podróżuje po całym świecie, tworząc Projekt Puma, którego pierwszy efekt to piosenka i klip “PiliPalili” , zrealizowany w Hiszpanii z muzykami flamenco i Kubańskimi jazzmanami. W ramach projektu, Artystka koncertowała w Havanie, Londynie, Barcelonie i Tokyo.

Reklama