Netflix automatycznie anuluje subskrypcję nieaktywnych kont

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Ciężko znaleźć osobę, która by czegoś nie subskrybowała. W dzisiejszych czasach w zasadzie duża część rozrywki znajduje się w sieci w opcji VOD (wideo na żądanie). Często zapominamy o tym, że coś subskrybujemy, miesiąc w miesiąc płacąc za to, by móc z tego korzystać.

 

Swój plan na takie osoby ma Netflix. Gigant streamingowy automatycznie anuluje subskrypcję, jeśli algorytm wykryje, że konto od dawna nie było używane. Ten prosty mechanizm zmusi osoby posiadające tak zwane „konta zombie” do potwierdzenia tego, czy dalej zamierzają korzystać z serwisu.

 

Kto się na coś takiego kwalifikuje? Netflix podaje, że takie powiadomienie otrzymają osoby, które ostatni raz oglądały coś 2 lata wstecz, a także osoby, które po zarejestrowaniu się nie obejrzały nic. Według danych, sprawa ta dotyczy 0,5% użytkowników Netflixa. Przekładając to na liczby, osób posiadających „konto zombie” jest około kilkaset tysięcy.

 

Co się stanie po anulowaniu subskrypcji? Cóż, co logiczne, Netflix nie będzie już automatycznie pobierać opłat za korzystanie z serwisu. Osoby, które zdecydują się przywrócić subskrypcję, będą mogły odtworzyć szczegóły ze swojego konta, ulubione pozycje z katalogu czy preferencje przeglądania.

 

Trzeba przyznać, że plan Netflixa jest iście szlachecki.

 

Źródło: https://www.streetinsider.com/Corporate+News/Netflix+%28NFLX%29+to+Ask+Inactive+Members+to+Confirm+Membership+or+Cancel/16916567

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie