W Wuhan wprowadzono zakaz kupowania mięsa dzikich zwierząt na 5 lat

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wielbłądy, węże, koale, psy i … nietoperze. To tylko niektóre ze zwierząt, których mięsa nie będzie można zakupić na targach w Wuhan. Zarząd miasta zabronił takiej formy handlu na kolejne pięć lat.

 

Wprowadzony zakaz dotyczy nie tylko spożywania mięsa dzikich zwierząt, lecz także polowań. Opinia publiczna uważa, że koronawirus pochodzi od nietoperzy, które są w stanie roznosić różne wirusy – zazwyczaj bez narażania ludzi. Ryzyko zarażenia się przez człowieka od zwierzęcia zwiększa się, gdy siedliska, na przykład, wspomnianych nietoperzy, są zakłócone lub gdy stają się one pokarmem.

 

Według The Guardian, chińskie władze będą dążyć do tego, by zakaz ten był permanentny na tak zwanych mokrych rynkach w całym kraju. W samych Chinach obecnie potwierdzono 82 971 przypadków zarażenia koronawirusem. Przy 4 664 zgonach odnotowano także 78 255 ozdrowień.

 

Wcześniej pisaliśmy Wam, że niektóre miasta na południu Chin decydują się na zakaz sprzedaży mięsa dzikich zwierząt. Myślicie, że to presja środowiska skłoniła władze Wuhan do wprowadzenia obostrzeń czy może jednak zdrowy rozsądek?

 

Źródło: https://taav.net/wuhan-bans-the-eating-of-wild-animals-for-the-next-5-years/280/

Reklama