Policjanci brutalnie go pobili, bo myśleli, że jest muzułmaninem. Teraz przepraszają

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

W Madhya Pradesh, stanie w środkowych Indiach, doszło do sytuacji świadczącej o brutalności i islamofobii w hinduskiej policji. Wszystko za sprawą pobicia prawnika.

 

23 marca prawnik Deepak Bundele został brutalnie pobity przez policję stanową. Miesiąc później ta od niego zażądała wycofania pozwu, ponieważ jak możemy wyczytać, wzięto go za muzułmanina. Bundele zdecydował się wybrać do szpitala, ponieważ nie czuł się najlepiej. Od lat walczy z nadciśnieniem i cukrzycą, lecz w dobie pandemii koronawirusa jest podwójnie narażony na niebezpieczeństwo.

 

W połowie drogi został zatrzymany przez patrol policyjny. Prawnik zaczął tłumaczyć, że jedzie po leki, ponieważ nie czuje się zbyt dobrze. W zamian funkcjonariusz go uderzył:

 

  • Powiedziałem im, że powinni działać w zgodzie z prawem i że byłem gotów zostać aresztowany za wyjście z domu podczas lockdownu. Słysząc to, policjanci stracili nad sobą panowania i zaczęli się nade mną znęcać. W krótkim czasie przybiegło wielu funkcjonariuszy, którzy zaczęli mnie bić pałkami – powiedział Bundele.

 

Policja zdążyła wielokrotnie przeprosić prawnika i wszystkich Hindusów za zachowanie policjantów. Ciekawy jest fakt tak brutalnego podejścia wobec muzułmanina. Bundele usłyszał takie tłumaczenie:

 

  • Miałeś długą brodę. Mężczyzna, który Cię zaatakował, jest hinduskim kattarem. W zamieszkach hindusko-muzułmańskich wyznawcy Islamu zawsze kończą poważnie pobici – powiedzieli mu przedstawiciele policji.

 

Islamofobia i brutalne pobicie przez policjanta. U nas by to nie przeszło.

 

Źródło: https://thewire.in/communalism/madhya-pradesh-lawyer-police-betul

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie