Graficzka z Florydy zwolniona za tworzenie wykresów z prawdziwymi informacjami

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Podczas gdy Floryda zaczyna się pomału otwierać, architektka i osoba odpowiedzialna za wykresy i mapy zarażeń koronawirusem została zwolniona z pracy. Jak przyznała, nie była to jej decyzja.

 

Rebekah Jones wysłała maila do CBS12 News, w którym opowiedziała o tym, że zmuszono ją do odejścia, ponieważ nie chciała sfałszować danych do nowych wykresów i krzywych zachorowań. Floryda ma zamiar pomału znosić restrykcje i ponownie się otworzyć. Jones 5 maja pożegnała się ze swoimi przyjaciółmi z pracy. Według Florida Today, zakomunikowała reszcie naukowców i członków społeczeństwa, że chętnie poda prawdziwe aktualizacje, nie te, które chciano, by udostępniła mieszkańcom stanu.

 

Sytuacja robi się coraz ciekawsza. Mieszkańcy Florydy, a także sam prezydent Donald Trump, naciskają na ponowne otwarcie kraju i wyzwolenie się z lockdownu. Ciężko określić, czy próba zamknięcia ust Rebece Jones jest cenzurą czy też nie, ponieważ sprawa jest relatywnie bardzo świeża i niewiele się o tym mówi. Zespół badaczy powołany przez Jones musiał zawiesić pracę. Konflikt interesów?

 

 

Źródło: https://cbs12.com/news/local/woman-who-designed-floridas-covid-19-dashboard-has-been-removed-from-her-position?fbclid=IwAR0_vzXJgyqSoLe0T7nNjsyFOBtJbAkZsu5UGlrYG_UTCEfUaL-AH7ThHVU

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie