Była minister zdrowia Kanady dołącza do firmy produkującej e-papierosy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
U.S. Mission Geneva/ Eric Bridiers

Raz na wozie, raz….znowu na wozie. Choć Pani minister, Rona Ambrose, jeszcze w 2014 roku twierdziła, że może nie warto korzystać z wyrobów tytoniowych produkowanych przez niejaką markę Juul, tym razem postanowiła zrewidować swoje poglądy i zasiąść w radzie nadzorczej firmy.

Prezes Juul, K.C. Crosthwaithe, w oficjalnym mailu potwierdził nową członkinię rady w zeszły czwartek, w którym wskazywał również, że Ambrose podczas swojej kadencji jako minister zdrowia, pomogła stworzyć regulacje, mające na celu zwalczenie z rynku smakowych liquidów do e-papierosów, a także wprowadziła podatek na papierosy.

W związku z tym, jak wskazuje logika i sens, będzie teraz zasiadać w radzie nadzorczej jednej z największych firm produkujących wyroby tytoniowe na świecie.

Ambrose była liderką partii konserwatywnej w Kanadzie w latach od 2015 do 2017 roku, a także członkinią parlamentu okręgu Edmonton w latach 2004-2017, do czasu swojego odejścia z polityki.

– Palenie wciąż jest jedną z podstawowych przyczyn śmierci, którym można było zapobiec na świecie, więc potencjał zmniejszenia szkodliwości palenia dla dorosłych palaczy jest ważnym celem dla jednostek oraz systemu zdrowia – wskazuje była minister zdrowia.

Reklama

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie