63% wierzących Amerykanów uważa, że koronawirus to znak od Boga

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Słyszeliśmy już wiele teorii mówiących o tym, skąd wziął się koronawirus. Jedni twierdzą, że to wina nadajników 5G, inni, że to skonstruowana przez Chiny broń biologiczna mająca zmniejszyć przeludnienie w Azji. Tymczasem ponad połowa wierzących Amerykanów uważa, że wybuch pandemii to znak od Boga, który ma rzekomo prosić o zmianę podejścia i stylu życia.

 

Ankieta przeprowadzona przez Associated Press i Norc wykazała, że 63% wierzących Amerykanów uważa pandemię za karę boską. Sondaż skupił się na różnych rasach. 73% Afroamerykanów uważa, że szerząca się pandemia jest znakiem od Boga. Tak samo uważa 65% osób pochodzenia latynoskiego, zaś jeśli chodzi o białych Amerykanów, jest to 48%.

 

55% respondentów uważa, że Bóg ochroni ich przed koronawirusem, zaś 9% uważa, że opuści on definitywnie ludzkość. Sondaż ponadto wykazał, że Amerykanie coraz mniej angażują się we wspieranie kościoła. O ile w obecnej sytuacji jest to zrozumiałe, to ankieta miała na celu sprawdzenie, czy Amerykanie przekazują żywność i zapasy na rzecz organizacji religijnych na przekroju kilku ostatnich lat i odnotowano tendencję spadkową. W tym roku zrobiło to 38% Amerykanów, o 15% mniej względem zeszłego roku.

 

Spadki zanotowano także w innych obszarach aktywności religijnej. W zeszłym roku 34% wierzących zgłosiło się ochotniczo do jakiejś grupy religijnej. W tym roku, według sondaży, liczba ta wynosi 18%.

 

Według Uniwersytetu Johna Hopkinsa, w USA obecnie odnotowano ponad 1,4 miliona przypadków zarażenia koronawirusem i co najmniej 86 851 zgonów.

 

*Badanie zostało przeprowadzone przez Associated Press i Norc na 1002 dorosłych Amerykanach różnej rasy i pochodzenia, którzy zadeklarowali się jako wierzący w Boga. Sondaż przeprowadzono w dniach 30 kwietnia-4 maja, z błędem pomiaru wynoszącym 4,2 punktu procentowego

 

Źródło: https://www.newsweek.com/63-percent-religious-americans-say-coronavirus-sign-god-telling-humanity-change-its-ways-poll-1504492?fbclid=IwAR1oKQiy35rrmqGVH3CQq8OwvEF_8lLIT9GQ1L5os7QAZJU0hemxLRHl05s

Reklama