ANYWHERE          TV

Biznesowa garderoba do pracy z domu? Potrzebujesz jej bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

she-is-1

Praca z domu może skłaniać nas do tymczasowej zmiany wyglądu. Brak wizyty u fryzjera, odwołane zabiegi u kosmetyczki i przełożony relaks w salonach spa może i nie są najważniejszą rzeczą, o którą trzeba się dziś martwić, ale zdecydowanie wpływają na nasze samopoczucie. Dlatego w tym szczególnym czasie tak ważne jest zadbanie o garderobę, która musi być wygodna, ale może być równolegle  elegancka, funkcjonalna i dopasowana do potrzeb pracy zdalnej.

Czy praca z domu musi oznaczać chodzenie przez cały dzień w piżamie i zamknięcie swojej szafy na klucz? Może, bo przecież to sprawia nam radość i daje poczucie wolności. Jednak na dłuższą metę takie rozwiązanie może prowadzić do rozleniwienia, zmiany nawyków i pogorszenia nastroju. W czasie kwarantanny wiele z nas zadaje sobie pytanie, czy ubiera się dla siebie, czy dla otoczenia, z którym do tej pory miało styczność na co dzień. To z pozoru prozaiczne pytanie nabiera dziś dużego znaczenia i ma wpływ na to jak postrzegamy siebie, kiedy zostajemy sam na sam ze sobą, w domu – przed komputerem. W końcu w każdym trudnym okresie najważniejsze jest zachowanie namiastki codzienności, nawet jeśli miałyby być to proste, nieskomplikowane czynności. W czasie kwarantanny dotyczy to przede wszystkim ubioru, makijażu, dbałości o siebie dla siebie – nie dla innych. Ubiór to nasz sposób na kreowanie własnej osoby, wizerunku, za pomocą którego wysyłamy konkretne komunikaty do otaczających nas osób. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o swoją profesjonalną garderobę, również, a może i bardziej szczególnie, w czasie kwarantanny, podczas pracy z domu. Home office pozwala nam na pewne odstępstwa od reguł, ale to my decydujemy, które odstępstwa dadzą nam poczucie radości w dłuższej perspektywie.

Może więc zamiast T-shirtu w stylu „basic” i spodni dresowych, których nie widać podczas video konferencji, warto zatroszczyć się o pełny biznesowy look? Potraktować go jako sposób na oddzielenie sfery życia osobistego od czasu pracy, co obecnie jest nie lada wzywaniem dla osób, które przyzwyczajone są do pracy z biura. Proste, ale eleganckie i praktyczne sukienki ze sklepu sheis.pl mogą stać się przyjemną i odświeżającą alternatywą dla domowych ubrań, do których powoli się przyzwyczajamy. Założenie biznesowej sukienki to sygnał, który dajesz sama sobie: nadszedł czas pracy, przechodzę w tryb skupienia i działam tak profesjonalnie, jak miało to miejsce wcześniej. Ubiór, który od zawsze traktowany jest jako pewnego rodzaju kreacja, jaką przyjmujemy w zależności od okoliczności jest dużą pomocą w dostosowaniu się do nowych warunków pracy. To pewnego rodzaju rytuał, dzięki któremu jesteśmy w stanie pogodzić życie domowe z zawodową karierą, nawet jeśli rozgrywają się one w tej samej przestrzeni. W tej sytuacji najlepiej sprawdzają się proste, uniwersalne fasony, bez skomplikowanego kroju, nadmiaru materiału i niewygodnych usztywnień. Sukienki biznesowe i klasyczne koszule doskonale wpisują się w biurowy dress code, nawet jeśli tymczasowo Twoje biuro znajduje się w jadalni, sypialni lub po prostu w osobnym pokoju w domu.

Sukienka, dobrze skrojona marynarka z koszulą lub damski garnitur to szybki sygnał, że jesteś gotowa do pracy, gotowa na nowe wyzwania i skupiona na zadaniach, które na Ciebie czekają. Nieważne, czy prowadzisz własny biznes, czy ubierasz się na video konferencję w firmie, w której pracujesz – profesjonalna garderoba zadziała korzystnie na Twoje samopoczucie oraz pomoże Ci zaprezentować się od najlepszej strony. W sklepie online marki She Is znajdziesz fasony i kolory, które zostały zaprojektowane z myślą o kobiecej biznesowej garderobie. Szarości, granaty, biel, czerń i łagodne odcienie niebieskiego to kolorystyka, która nigdy nie wyjdzie z mody i sprawdzi się przy każdej biznesowej okazji. Przedłużony okres pracy z domu z pewnością jest wyjątkową okolicznością, której nikt się nie spodziewał, ale warto pamiętać o tym, że ubrania są najprostszym sposobem na wydzielenie oddzielenie czasu pracy od czasu domowego odpoczynku. Obie te sfery są ważne, aby czuć się ze sobą dobrze i działać tak efektywnie jak do tej pory.

 
Reklama

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE