W Nowej Zelandii drugi dzień z rzędu nie przybyło zarażonych koronawirusem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Rygorystyczne restrykcje opłaciły się. Nowa Zelandia drugi dzień z rzędu nie odnotowała nowych zakażeń.

Kraj zniesie dzięki temu kolejne restrykcje. Premier Jacinda Ardern podała, że zejdą one na tak zwany „drugi poziom”, dzięki któremu ponownie otwarte będą sklepy, kawiarnie, restauracje, kina i siłownie. Szkoły powrócą do normalnego funkcjonowania 18 maja, zaś bary dopiero 21. Ardern ponadto twardo obstaje przy tym, że część restrykcji wciąż zostanie, lecz jest pewna, że przyniesie to pozytywne rozwiązanie.

  • Nadchodzące miesiące i lata będą jednymi z najtrudniejszych, z jakimi będzie musiał się zmagać się nasz kraj od bardzo, bardzo długiego czasu. Nowa Zelandia wkracza w trudny okres, ale z końcem każdej zimy następuje wiosna. Jeśli dokonamy właściwych wyborów, nasz kraj szybko z powrotem stanie na nogi – powiedziała premier Ardern.

Powiew optymizmu znad Nowej Zelandii wiąże się z tym, że nie odnotowano tam już drugi dzień z rzędu przypadków zarażenia koronawirusem. Premier kraju Jacinda Ardern zdecydowała się na bardzo rygorystyczne restrykcje względem wolności przemieszczania się, a także funkcjonowania w ogóle. Po dwóch miesiącach widać efekty w postaci zatrzymania się licznika zarażeń koronawirusem, co potwierdził Minister Zdrowia Nowej Zelandii.

Przypomnijmy, że łącznie Nowa Zelandia potwierdziła 1497 pozytywnych testów na obecność koronawirusa. Zmarło 21 osób, wyzdrowiały 1402 osoby, zaś objętych kwarantanną lub w szpitalach są 74 osoby.

 

Źródło: https://www.rnz.co.nz/news/national/416516/no-new-cases-of-covid-19-in-new-zealand-for-second-day-running

Reklama