Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia: dopuszczalnym jest kłócenie się z rodziną, lecz nie więcej niż 3-10 minut

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Jeśli siedzicie w domu od samego początku pandemii kornawirusa i towarzyszy ci rodzina, wielce prawdopodobnym jest, że zdążyliście się porządnie pokłócić przynajmniej kilka razy. Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia opublikowało dokument, w którym radzi, by z rodziną kłócić się maksymalnie 10 minut, dla dobra i zdrowia wszystkich.

Rekomendacje mają bardziej charakter porad, niemniej wiele osób powinno się nimi zasugerować. Co ciekawe, raport nazwano „Jak przetrwać izolację i nie zwariować”.

Dopuszczalnym jest kłócenie się z rodziną, lecz nie więcej niż 3-10 minut. Po tym, powinniście wybaczyć innym osobom za wypowiedziane słowa” – można wyczytać w dokumencie.

Należy spokojnie odpowiedzieć sobie na pytanie: czy mieliście rację? Jeśli się myliliście, przeproście swoich bliskich” – czytamy dalej.

Raport został wydany w związku z narastającą liczbą odnotowywanych przypadków przemocy domowej. Zurab Kekelidze, główny psychiatra rosyjskiego Ministerstwa Zdrowia, zaleca spokojne podchodzenie do problemów i kłótni. Po to, by po całkowitym zniesieniu restrykcji wyjść ze swoich domów w jednym kawałku

Reklama