BMW ALPINA D3 S: Diesel też potrafi być rasowy!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czasy, w których mówiło się, że diesel musi dymić, już dawno odeszły do lamusa. Obecnie na rynku mamy wiele aut z wysokoprężnymi jednostkami napędowymi, lecz nie każde są tak wyjątkowe, jak ALPINA D3 S. Producent udowodnił co to znaczy stworzyć rasowego diesla!

ZASKAKUJĄCE.

Reklama

Łączy ze sobą to, co najlepsze w dwóch światach: żywiołową reakcję układu napędowego na dodanie gazu przy niskich obrotach oraz bezproblemowe wprowadzenie samochodu na wysokie obroty, co nie jest standardem we współczesnych dieslach. W dużym zakresie obrotów można korzystać z pełnego momentu obrotowego, osiągając robiącą wrażenie moc 355KM i 730 Nm maksymalnego momentu. Innowacyjna technologia BMW Mild Hybrid, która znacząco poprawia osiągi przy niskich prędkościach, została po raz pierwszy wykorzystania w samochodzie BMW ALPINA.

EKSCYTUJĄCE.

Potężny, sześciocylindrowy rzędowy silnik diesla o pojemności 3 litrów, jest idealnie zestrojony z 8-biegową sportową automatyczną skrzynią biegów, dostarczając ekscytujących przeżyć podczas jazdy. Przyspieszeniu sedana od 0 do 100 km/h w 4,6 sek. (Touring – 4,8 sek.) towarzyszy żywiołowa “ścieżka dźwiękowa” powstająca w układzie wydechowym. Osiągając maksymalną prędkość 273 km/h (Touring 270 km/h), BMW ALPINA D3 S jest jednym z najszybszych samochodów z silnikiem diesla w swoim segmencie.

INTELIGENTNE.

Technologia BMW tzw. miękkiej hybrydy maksymalizuje wydajność silnika sprawiając, iż najnowszy model BMW ALPINA z silnikiem diesla jest idealnym partnerem dla kierowców pokonujących na codzień długie dystanse i ceniących niskie zużycie paliwa, ale nie godzących się na kompromisy w kwestii osiągów i dynamiki. Nowe BMW ALPINA D3 S otrzymało homologację zgodności z najnowszym standardem emisji Euro 6d-ISC-FCM, wyposażono je bowiem w najnowocześniejszą technologię oczyszczania spalin. Zużycie paliwa – zmierzone według nowych zasad WLTP (Worldwide Harmonized Light-Duty Vehicles Test Procedure) – wynosi 7.6 l/100 km, a emisja CO2 wynosi 199 g/km.

Reklama