Wyborcy Trumpa świadomi jego skłonności narcystycznych i sadystycznych?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zazwyczaj oddając na kogoś głos liczymy się z tym, jakie cechy osobowości może mieć dana osoba. Tak jest w przypadku Donalda Trumpa – jego wyborcy oddali na niego głos licząc się z tym, że -jakby to powiedzieć- może mieć nie równo pod sufitem.

Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych w 2016 bardzo spolaryzowały społeczeństwo amerykańskie. Kraj podzielił się na tych, którzy chcieli powierzyć Trumpowi sprawienie, że Ameryka będzie ponownie wielka i na tych, którzy uważali go, w dużym skrócie, za czubka.

Tak wszystkim wydawało się do niedawna. Jak się okazało, wyborcy obecnego prezydenta doskonale zdawali sobie sprawę z tego, jaką on jest osobą. Ludzie wiedzieli, że ma skłonności sadystyczne i narcystyczne. Przeprowadzono nawet na ten temat badanie, które potwierdza tę tezę:

  • Odkryliśmy, że ci, którzy głosowali na Clinton, nie mieli szczególnie różnych wyobrażeń o Donaldzie Trumpie, niż ci którzy poparli obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Obie grupy postrzegają go jako sadystyczną i narcystyczną osobę – powiedział Jacob A. Fiala, psychometrysta z Uniwersytetu w Kolorado.

Dlaczego zatem Amerykanie wybrali gwiazdę reality show na swojego prezydenta?

Reklama

Koalizja

Bardzo, bardzo teraz. Właściwie w tej chwili. Gdzieś i może