Rodzice zmuszeni do nauczania dzieci w domu twierdzą, że nauczyciele powinni więcej zarabiać

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dobrzy nauczyciele są warci więcej niż złoto. Niemal 80% rodziców uważa, że powinni zarabiać więcej, po tym jak dużo uwagi poświęcają dzieciom podczas nauczania zdalnego.

Oczywiście nie można wyidealizować zawodu nauczyciela. Zdarzają się ci z tak zwanego powołania, a niektórzy trafiają na tych, którzy jakby to powiedzieć – do uprawiania zawodu się raczej średnio nadają. Niemniej przejście w zdalny tryb nauczania zmieniło wiele, w tym podejście nauczycieli do swoich obowiązków.

Wielu rodziców przyznaje, że owszem, oni sami muszą poświęcić więcej swojego czasu na pomoc z lekcjami dzieciom, lecz coraz częściej słychać głosy płynące ze strony tych pierwszych, że nauczyciele sami mimo wszystko dużo bardziej się przykładają do nauczania on-line. Firmy OnePoll i Osmo postanowiły zapytać rodziców, jak oceniają nauczycieli po przejściu na zdalny tryb nauczania.

Badani rodzice w zdecydowanej większości (77%) stwierdzili, że nauczyciele powinni zarabiać więcej w związku z nauczaniem on-line. Wielu z nich także dodaje, że zyskali do nich więcej szacunku poprzez to, jak przykładają się do prowadzenia zajęć. Aż 82% rodziców zapłaciłoby więcej za szkoły swoich dzieci, by nauczyciele poświęcili uczonym dzieciom więcej czasu poza lekcjami. Ponadto ankietowani są zadowoleni z tego, w jaki sposób dzieci przyswajają wiedzę.

Oczywiście przybliża to w bardzo ogólny sposób zdanie rodziców, niemniej jest ono ciekawe. A jak Wy uważacie? Czy nauczycielom należy się więcej?

* Ankietę przeprowadzono na próbie badawczej 2 tysięcy rodziców w Stanach Zjednoczonych, którzy mają dzieci w różnym wieku szkolnym.

Reklama

Koalizja

Bardzo, bardzo teraz. Właściwie w tej chwili. Gdzieś i może