Utworzono specjalną infolinię dla mężczyzn dotkniętych przemocą domową w Niemczech

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Pandemia koronawirusa i przymusowa izolacja niestety zwiększyły liczbę odnotowanych przypadków przemocy domowej. Głównie jej ofiarami są kobiety, lecz zdarzają się sytuacje, w których to mężczyźni są tymi pokrzywdzonymi. Niemcy znaleźli na to rozwiązanie.

Utworzono infolinię, na którą może zadzwonić każdy mężczyzna, który czuje się ofiarą przemocy domowej. Ponadto numer wykręcić może każdy z panów, który nie czuje się w swoim domu bezpiecznie. Najczęściej zgłaszanymi formami przemocy domowej w Niemczech są nękanie i prześladowanie.

  • Wprowadzając specjalną infolinię mamy nadzieję, że rozpoczniemy walkę z przemocą domową, która dotyka mężczyzn – piszą w komunikacie prasowym bawarska minister rodziny Carolina Trautner oraz minister równości Nadrenii Północnej-Westfalii, Ina Scharrenbach.

Na infolinię mogą zadzwonić mężczyźni mieszkający w Bawarii i Nadrenii Północnej – Westfalii. Trautner i Scharrenbach nawołują także inne landy, by dołączyły do inicjatywy.

Statystyki z 2018 roku podają, że 18,7% odnotowanych przypadków przemocy domowej dotyczyło panów. Mężczyźni mogą dzwonić pod ten numer: +49 800 123 99 00.

Reklama

Koalizja

Bardzo, bardzo teraz. Właściwie w tej chwili. Gdzieś i może