Niesamowita historia niepełnosprawnego Marka! Wystawa w galerii Gdańsk Osowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Od 7 stycznia, w centrum handlowym Osowa, dostępna dla gości jest niezwykła wystawa fotograficzną pt. „Mam na imię Marek”. Autor prac, Adam Gardziewicz, dokumentuje w niej walkę z ograniczeniami i przeciwnościami jednego ze swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Jest to, uchwycona na kilkunastu wyjątkowych kadrach, historia życia niezwykle silnego człowieka toczącego codzienną walkę o swoje marzenia i pasje. Tytułowy Marek jest podopiecznym autora wystawy, który swoją pasję do fotografii łączy z pracą fizjoterapeuty. Wspiera go w walce z powrotem do sprawności, którą ogranicza silne napięcie mięśniowe, będące konsekwencją przebytego mózgowego porażenia dziecięcego.

Wspólna praca z Markiem, była dla mnie wyjątkowa. Mogłem obserwować jego codzienną walkę o sprawność i niezależność. Energia i zaangażowanie jakim się wykazuje może być inspiracją dla każdego z nas. To jak stawia czoła przeciwnościom losu jest naprawdę imponujące. Właśnie tę pasję chciałem oddać w swoich pracach. – mówi Adam Gardziewicz, gdański fotograf i fizjoterapeuta.

Autor wystawy pasję do fotografii od kilkunastu lat łączy z pracą fizjoterapeuty. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i podróżniczej, a bohaterami jego zdjęć są ludzie realizujący swoje pasje pomimo ograniczeń.

Przeczytaj również

Walentynki

Kolokwialnie mówiąc, miłość powinna być jak dobry monopolowy: siedem dni

Nasze magazyny

Reklama

Reklama

Follow on Twitter

Reklama