Niesamowita historia niepełnosprawnego Marka! Wystawa w galerii Gdańsk Osowa

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Od 7 stycznia, w centrum handlowym Osowa, dostępna dla gości jest niezwykła wystawa fotograficzną pt. „Mam na imię Marek”. Autor prac, Adam Gardziewicz, dokumentuje w niej walkę z ograniczeniami i przeciwnościami jednego ze swoich niepełnosprawnych podopiecznych. Jest to, uchwycona na kilkunastu wyjątkowych kadrach, historia życia niezwykle silnego człowieka toczącego codzienną walkę o swoje marzenia i pasje. Tytułowy Marek jest podopiecznym autora wystawy, który swoją pasję do fotografii łączy z pracą fizjoterapeuty. Wspiera go w walce z powrotem do sprawności, którą ogranicza silne napięcie mięśniowe, będące konsekwencją przebytego mózgowego porażenia dziecięcego.

Wspólna praca z Markiem, była dla mnie wyjątkowa. Mogłem obserwować jego codzienną walkę o sprawność i niezależność. Energia i zaangażowanie jakim się wykazuje może być inspiracją dla każdego z nas. To jak stawia czoła przeciwnościom losu jest naprawdę imponujące. Właśnie tę pasję chciałem oddać w swoich pracach. – mówi Adam Gardziewicz, gdański fotograf i fizjoterapeuta.

Autor wystawy pasję do fotografii od kilkunastu lat łączy z pracą fizjoterapeuty. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i podróżniczej, a bohaterami jego zdjęć są ludzie realizujący swoje pasje pomimo ograniczeń.

Przeczytaj również

Instastory

To trochę smutne, że ten felieton przeczyta pewnie promil osób,

Nasze magazyny

Reklama

Follow on Twitter

Reklama

Reklama