Trump uważa, że mała liczba testów na koronawirusa to wina Obamy

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Prezydent Donald Trump odmawia wzięcia odpowiedzialności za małą liczbę testów na koronawirusa w Stanach Zjednoczonych. W zamian za to zrzucił winę na administrację Baracka Obamy.

  • To co zrobiliśmy jest powodem do tego, by ludzie szanowali co zrobiliśmy, a zrobiliśmy to bardzo wcześnie, dzięki czemu udało nam się wielu ludzi przed wirusem uchronić – powiedział prezydent Stanów Zjednoczonych podczas konferencji prasowej.

W Stanach Zjednoczonych dużo kontrowersji budzi mała ilość przeprowadzanych testów na koronawirusa. Eksperci i lekarze z całego świata są zdania, że liczba chorych w USA może być do kilku razy większa, niż wskazują oficjalne wykresy:

  • Nie, nie wezmę za to odpowiedzialności w ogóle. Zastałem tutaj wcześniej ustalone zasady, prawa i regulacje, wprowadzone przed moją kadencją, nieprzystosowane do sytuacji, z jaką mierzymy się teraz – grzmiał Donald Trump w odpowiedzi na pytanie dziennikarki NBC.
  • Jeśli wrócicie pamięcią do świńskiej grypy, to zobaczycie, że przez brak robionych testów straciliśmy 14 tys. ludzi. Wówczas zareagowali zbyt późno, – dodał Trump.

Donald Trump nie sprecyzował o jakie zmiany wprowadzone za administracji Obamy mu chodzi. Według różnych ekspertów, żadne z nich nie mają realnego wpływu na to, ile testów jest w stanie zapewnić obecnie amerykańska służba zdrowia.

Reklama

Koalizja

Bardzo, bardzo teraz. Właściwie w tej chwili. Gdzieś i może