Kurierzy i listonosze z Czech będą walczyć z przemocą domową

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dostawcy obecnie są szkoleni, by podczas dostarczania paczek i listów zwracać uwagę na oznaki przemocy domowej podczas kwarantanny.

Przez kwarantannę spowodowaną koronawirusem, znacznie wzrosła ilość przypadków przemocy domowej. W związku z tym, The Vodafone Foundation, ROSA – organizacja walcząca z przemocą domową oraz czeska poczta stworzyły zbiór wytycznych, które pozwolą skutecznie wyszukiwać oznaki niebezpieczeństwa.

– Jeśli kobieta przychodzi odebrać paczkę i jest widocznie cierpiąca lub gdy słychać krzyki lub przekleństwa – to jasny znak, że coś prawdopodobnie jest nie w porządku. Pytanie ludzi jak się mają nic przecież nie kosztuje – mówi Branislava Marvánová Vargová z centrum ROSA.

W przypadku zauważenia sygnałów, że doszło do przemocy domowej, kurierzy i listonosze dostaną wytyczne co do tego jak działać. Oprócz aplikacji, która pomaga ofiarom przemocy domowej – Bright Sky CZ, istnieje także strona internetowa www.rosacentrum.cz, gdzie można zgłosić tego rodzaju problemy.

Od wystartowania aplikacji w lutym 2020, ponad 700 osób ściągnęło aplikację. 330 razy została użyta do znalezienia najbliższego centrum pomocy, a szybki test „Czy znajduję się w zagrożeniu” został zrobiony 380 razy.

Reklama

Koalizja

Bardzo, bardzo teraz. Właściwie w tej chwili. Gdzieś i może