Nowe oblicze polskiego popu. BroCat ponownie trafia w dziesiątkę

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Po sukcesie pierwszego singla nadszedł czas weryfikacji. Krakowski zespół BroCat dostał się do świadomości słuchaczy pół roku temu za sprawą utworu Chodź ze mną. Teledysk okazał się niemałym sukcesem, a fani popu z pazurem mogli zacierać ręce w nadziei na więcej. Czy słusznie? Otóż tak! BroCat uderzył ponownie z piosenką potwierdzającą jakość i ugruntowanie stylistyczne, jednak poruszając się w cięższej tematyce.

“Inspiracje pochodzą z życia, obserwacji i doświadczeń – czasami z pozytywnych, a czasem z negatywnych. Jeśli coś mnie bardzo zaintryguje i mam taką potrzebę, po prostu o tym piszę” – mówi Monika Gawrońska wokalistka zespołu i autorka tekstów.

Brudna gra jest numerem traktującym o tematach zdecydowanie mocniejszych niż poprzedzający go singiel. Tekst utworu daje szerokie pole do interpretacji i opowiada o osobie bezwzględnej, nie postępującej fair.

Zespół nie uderza w mroczne lub balladowe tony, a w porywające, popowe brzmienie. Daje to ciekawy kontrast i potwierdza bezkompromisowe podejście BroCatu. Poważna tematyka nie pojawia się kosztem przebojowości.

 Lata konsekwencji i nabieranie rozpędu

Członkowie BroCatu to weterani mający na koncie szereg współprac. W artystycznym CV możemy usłyszeć takie marki jak Patrycja Markowska lub Marek Raduli. Teraz stawiają zdecydowane kroki w świat współczesnej muzyki jako zespół.

W Brudnej grze słyszymy stary, dobry songwriting, przywodzący na myśl największe rockowe hity, ale w popowym, radiowym wydaniu. Śpiew Moniki Gawrońskiej hipnotyzuje, a gdy utwór już nabierze rozpędu, linie melodyczne nie chcą wyjść z głowy. Singiel został okraszony fantastyczną produkcją i niezwykle przemyślaną kompozycją – współproducenci – Łukasz Ewiak i Jakub Leszczyński, wykonali kawał profesjonalnej roboty.

Debiutancki album zespołu ukaże się już jesienią. Na płycie możemy się spodziewać zarówno ballad, jak i utworów z mocniejszym brzmieniem.

Gotowi na więcej

BroCat sprostał zadaniu i potwierdził, że hitowy Chodź ze mną (ponad 100 tysięcy wyświetleń na YouTube) nie był przypadkiem. Brudna gra to znakomity singiel, który podbije słuchawki fanów popu, jak i sale koncertowe.

Warto dodać, że utwór został okraszony bardzo ciekawym teledyskiem, zrealizowanym w studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Krakowie. Klip autorstwa Mind Productions jest już dostępny na kanale zespołu.

Dystrybucją nadchodzącej płyty zajmuje się Agora Digital Music. Album ukaże się już na jesieni.

 

tekst: Antonina Rostowska

 

Reklama