Nowy utwór Dane’a już w sieci! “To Me” to house z mocnym dropem

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Dane zaznaczył już swoją obecność na europejskiej scenie dj-skiej. Po szeregu występów, przyszła pora na ponowne sprawdzenie się w roli producenta. Najnowszy numer artysty, czyli To Me ukazał się 10 kwietnia pod szyldem niderlandzkiej wytwórni Sygye.

Dane z miesiąca na miesiąc staje się coraz mniej anonimową postacią w muzyce elektronicznej. Po świetnie przyjętym utworze Basskick, artysta zmierzył się z wielkimi europejskimi scenami (m.in. na festiwalach ADE i Kingsday). Debiutancki track szybko zdobył branżowe uznanie, m.in. na prestiżowej liście Beatport, gdzie znalazł się w pierwszej dwudziestce.

To Me ciekawie balansuje na granicach gatunkowych. Z jednej strony w utwór wprowadza nas nostalgiczna partia przy udziale wokalistki sesyjnej, a z drugiej pojawia się niesamowicie mocny drop. Główny motyw stanowi kręgosłup utworu i słuchając go, ma się wrażenie, że został stworzony, aby wybrzmieć na dużych scenach i dobrym nagłośnieniu.

Wszechstronność kluczem do sukcesu

Dane’owi udało się udowodnić, że sukces utworu Basskick nie był przypadkowy. Nowy singiel potwierdza, że wysoka forma dj’ska nie pojawiła się kosztem formy producenckiej. Dane czerpie garściami ze swoich największych gatunkowych fascynacji. W To Me słyszymy echa trapu, dubstepu i future bass’u. Całość jest opakowana w house’owe brzmienie.

Dane kształtował swoje studyjne umiejętności w producenckiej szkole w Amsterdamie. Dokładając do warsztatu tę “akademicką” wiedzę, nie utracił jednak duszy i młodzieńczego ognia.

Stworzony do grania na żywo

Prawdziwy test dla To Me nadejdzie podczas setów dj’skich. Wygląda na to, że są one żywiołem Dane’a i najnowszy utwór jest tego kolejnym potwierdzeniem.

Zanim jednak najnowszy utwór Dane’a wybrzmi na największych europejskich scenach, można go odsłuchać na portalach streamingowych. Zdecydowanie warto!

Dj zaprasza też na DANE LOCKDOWN TOUR 2020, gdzie w każdy czwartek o 20:00 gra na swoim Facebooku. Nie zabraknie mrocznego bass house’u i dubstepu.

https://www.facebook.com/Danemusicofficial/

 

tekst: Antonina Rostowska

Reklama