Lotnisko w Gdańsku przyjazne dzieciom

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Ulubione trójmiejskie maskotki – lotniskowa mewa oraz Treflik otworzyły oficjalnie nowy plac zabaw dla dzieci w Porcie Lotniczym Gdańsk! Strefa zabawy przygotowana dla najmłodszych pasażerów oferuje mnóstwo rozrywek, by zająć dzieci podczas oczekiwania na lot, przygotowań do podróży lub zakupów.

Powierzchnia strefy zabaw dla dzieci pokryta jest specjalnym, miękkim tworzywem, aby zarówno planowane, jak i te bardziej przypadkowe loty małych pasażerów zawsze kończyły się szczęśliwym lądowaniem.

Wśród atrakcji znalazły się gry elektroniczne oraz manualne, statek Treflików oraz wyjątkowy kącik filmowy, w którym dzieciaki obejrzeć będą mogły przygody Rodziny Treflików.

Animacja polskiej produkcji to musical wyreżyserowany przez Marka Skrobeckiego, współtwórcy nagrodzonego Oskarem w 2017 roku filmu animowanego pt.Piotruś i wilk. Zarówno reżyser jak i część artystów odpowiedzialnych za rysunki związani byli niegdyś ze słynnym Studiem Filmowym Se-ma-for w Łodzi, znana z takich klasyków jak Miś uszatek, Plastusiowy pamiętnik czy Przygody misia Colargola, a także kilku produkcji opartych o uniwersum Muminków. Serial został przygotowany przez specjalistów na światowym poziomie, a efekt końcowy zapewnia dzieciom nie tylko świetną rozrywkę, ale także niesie za sobą ważne treści edukacyjne.

To kolejne z udogodnień przygotowanych przez Port Lotniczy Gdańsk, by odciążyć nieco rodziców podczas pobytu na lotnisku z dziećmi. W terminalu dostępne są od dawna specjalne pokoje Rodzica dla podróżujących z małymi dziećmi oraz toalety wyposażone w specjalne stanowiska do przewijania.

Jak wskazuje Tomasz Klosowski, prezes zarządu Portu Lotniczego:

– Staramy się dbać o naszych pasażerów, zarówno tych starszych, jak i najmłodszych. Mamy wielką nadzieję, że gdańskie lotnisko będzie dla nich miejscem, w którym nigdy nie będą się nudzić i które zawsze będą kojarzyły z początkiem kolejnych wspaniałych przygód w swoim życiu.

Strefa dla dzieci powstała dzięki współpracy Portu Lotniczego Gdańsk z firmą La Gardere oraz Trefl SA.

Wyjątkową atrakcją na gdańskim lotnisku była też wizyta Prawdziwego Mikołaja, który przyleciał wprost z mroźnej Laponii. Jak się okazało wzbudził on zainteresowanie nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Przeczytaj również

Mech

W jednej z lektur, które ostatnio czytałam, zasugerowano mi zwerbalizowanie

Nasze magazyny

Reklama

[instagram-feed]

Reklama

Reklama