ANYWHERE          TV

Paznokcie na homeoffice – domowy mani krok po kroku

paznokcie-1

Zapewne gdyby teraz nie było koronawirusa, robiłabyś hybrydy u znajomej kosmetyczki i rozmawiała o nowych trendach w modzie, relaksując się przy kawie. Nie wiadomo kiedy znów będzie taka możliwość, więc lepiej poznać produkty, które pomogą ci w domowym mani.

Domowy manicure, który będzie wyglądał jak ten hybrydowy, ale nie trzeba będzie usuwać go acetonem? Tak! Do jego wykonania będziesz potrzebowała kilku produktów, które są łatwo dostępne online. Baza pod lakier do paznokci (lub odżywka), lakier w ulubionym kolorze, top nabłyszczający, wysuszacz i miseczka zimnej wody. Dodatkowo… zaplanuj dużo czasu, ponieważ każda warstwa lakieru do paznokci, który nie jest hybrydą musi wyschnąć naturalnie. Idealnym momentem na pomalowanie paznokci będzie na przykład praca z domu przy komputerze. Pracując przy laptopie możesz na biurku postwić lakiery i co jakiś czas, kiedy poprzednia warstwa swobodnie wyschnie, nakładać kolejną. Z pewnością umili ci to czas pracy, pamiętaj tylko – delikatnie stukaj w klawiaturę!

Każdy manicure powinien zaczynać się od odpowiedniego przygotowania płytki paznokcia – jeśli masz jeszcze hybrydy zdejmij je na przykład przy pomocy acetonu. Pierwszym krokiem powinno być opiłowanie paznokci do odpowiedniego kształtu. Jednym z najbardziej popularnych jest migdał, ale kształt jaki wybierzesz zależy tylko od ciebie. Nie zapomnij o wyrównaniu płytki z góry przy pomocy bloczka oraz odsunięciu skórek.

Jako bazy możesz użyć odżywki do paznokci, ale wybieraj tylko te, na których lakier będzie się dobrze trzymał. Często niestety jest to metoda prób i błędów. Specjalna baza pod lakier do paznokci przedłuży jego trwałość i zapobiegnie odbarwieniom. Pozostaw odżywkę do całkowitego wyschnięcia – to ważne, aby podczas wykonywania domowego mani pozwolić swobodnie wyschnąć każdej warstwie nakładanego produkty. Dzięki temu unikniesz powstawania „bąbelków” na lakierze. Nigdy nie nakładaj i bazy i odżywki – wybierz tylko jeden produkt.

Kiedy paznokcie wyschną, nałóż pierwszą warstwę swojego ulubionego lakieru. Pamiętaj, aby nie rozprowadzać zbyt dużo produktu, bo powstaną „bąbelki” i lakier nie będzie dobrze wyglądał. Po wyschnięciu nałóż drugą – w tym momencie nastąpi chwila prawdy. Tylko dobrej jakości lakiery do paznokci kryją odpowiednio przy dwóch warstwach. Nie inwestuj w produkty, które trzeba nakładać trzy razy lub więcej, taki paznokieć nigdy nie będzie wyglądał dobrze. Po wyschnięciu koloru nałóż top nabłyszczający. Najlepszymi produktami są te, które mają tak zwany „gel effect” – nadają paznokciom blask i sprawiają, że wyglądają jak hybrydy. Nie musisz czekać, aż ten produkt wyschnie do końca – możesz przyspieszyć ten proces używając wysuszacza do paznokci w sprayu lub w kropelce, nakłada się dwie kropelki na każdy paznokieć. Jeśli nie masz wysuszacza, lub paznokcie wyjątkowo nie chcą wyschnąć, włóż je na chwilę do zimnej wody, wtedy lakier powinien szybciej związać się z płytką.

Lockdown ma pewne plusy – uczy nas dbania o siebie w inny sposób, pokazuje nowe rozwiązania dla starych przyzwyczajeń. Taki domowy mani może być przyjemnością i pozwoli na chwilę oderwać się od pracy. Powodzenia!

***

Kasia Wrona – wizażystka, wykładowca makijażu oraz autorka bloga Make-up Manufacture. Absolwentka wielu prestiżowych szkół w Polsce i Los Angeles. Pracuje przy pokazach mody, sesjach zdjęciowych i na planach, ale kreuje także makijaże klientów indywidualnych. Jej prace znajdziecie w magazynach, reklamach, telewizji. Na co dzień wykłada w krakowskiej szkole. Po godzinach uwielbia czytać, a także pisać o makijażu i trendach.

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE