#100drzwi Pierogarni Stary Młyn, by pomóc osobom w trudnej sytuacji spowodowanej epidemią

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

#100drzwi to wyjątkowa akcja stworzona przez Pierogarnię Stary Młyn w Gdańsku i Toruniu, która ma na celu pomóc przetrwać trudny czas epidemii osobom na co dzień nie zauważanym i nie stanowiącym pierwszego wyboru pomocowego, a którzy są w ogromnej potrzebie, naszych sąsiadów – osoby starsze, rodziny, które nie otrzymują znikąd pomocy, samotne mamy z dziećmi itd. – czyli wszystkie te osoby, które w samotności i ciszy zmagają się z ogromem rzeczywistości.

Są to bardzo często osoby wyjątkowo podatne na zachorowania, które pod żadnym pozorem nie powinny w czasie epidemii wychodzić z domów. Niestety w wielu przypadkach seniorzy mieszkają sami i są zdani wyłącznie na siebie, podobnie jest z wieloma zwykłymi (od teraz już niezwykłymi) rodzinami.

Stąd powstał pomysł, by w ramach Pierogarni Stary Młyn, zacząć zaopatrywać te osoby, by nie musiały martwić się o swoje zdrowie i wyżywienie. 

Czemu taka nazwa?

Ze względu na bezpieczeństwo i zminimalizowanie zagrożenia dla tych osób, dania są zostawiane pod drzwiami. Bezpośredni kontakt jak ograniczony do minimum. W pierwszym etapie akcji, pracownicy Pierogarni zamierzają zapewnić opiekę 100 seniorom/rodzinom, po prostu sąsiadom, w zakresie dostarczania ciepłych zestawów obiadowych. 10 pierwszych drzwi zostanie wybranych i objętych codzienną opieką (przez 4 tygodnie) na koszt Pierogarni Stary Młyn. Do każdych drzwi zostanie codziennie dowieziony przez ten okres jeden, smakowity, dwudaniowy zestaw obiadowy.

Co będziemy dowozić?

W restauracjach funkcjonuje menu abonamentowe, składające się z zupy oraz ogromnego dania głównego. Koszt całego zestawu wynosi 25 zł, a za 5 zł opłacamy koszt dostawy. Każdego dnia wydawane będą inne domowe potrawy, np. szare kluski ziemniaczane, kopytka tradycyjne czy pierogi w towarzystwie rozgrzewających zup. Wybrane adresy zabezpieczone zostaną ciepłym, darmowym obiadem minimum przez 4 tygodnie. Jeżeli zbiórka nam na to pozwoli – posiłki chcemy dostarczać jeszcze dłużej, by osoby kryjące się za #Drzwiami, czuły się bezpiecznie i wiedziały, że nie są same, że mają wsparcie życzliwych osób.

Na co zostaną przeznaczone środki ze zrzutki?

Każda złotówka ze zbiórki przeznaczona zostanie na wykonanie posiłków i dostarczenie do osób potrzebujących – im więcej złotówek tym więcej #Drzwi i osób za nimi kryjących się otrzyma wsparcie.

Strona akcji: http://100drzwi.pl/

Regulamin: https://tiny.pl/7hw35

Reklama