ANYWHERE          TV

Chuligani to artyści naszych czasów

wandale-sztuki-1

Nie jesteśmy cichym pokoleniem, nie należymy do ludzi uległych. Zacieramy stereotypy, sprzątamy bałagan poprzednich pokoleń, wyłamujemy się z utartych schematów i oczywistych działań. Dla nas rzeczywistość nie była, nie jest i nigdy nie może być szara. Jesteśmy wrażliwi, ale odważni, kreatywni i nieprzewidywalni. Pokolenie młodych twórców to nie tylko te przymiotniki. To walka o wolność kulturową i wyrażania siebie, o zamianę obojętności społecznej w świadomość i działanie, o tolerancję i zniesienie wszelkiej cenzury. O bycie sobą, choćby miało to wywołać kontrowersje.  

@thelondonvagabond – londyńscy włóczędzy, którzy szukają tego, co niejasne, fetyszystyczne, ignorowane, niekonformistyczne i niekonwencjonalne, zboczone i konsekwentnie niespójne, a potem robią temu zdjęcia i sprzedają plakaty. Mówiąc inaczej – artyści. Nieprzyzwoici i dobitnie jednoznaczni w treściach; w czasach światowego kryzysu 10% zysku ze sprzedanych prac przekazują kolektywowi pracowników seksualnych. Jeśli jeszcze macie wątpliwości co do ich bezpardonowej publicystyki… cóż, zobaczcie sami – wejście na ich stronę internetową poprzedza pytanie o pełnoletniość, ale nie martwcie się – do wyboru jest tylko jedna odpowiedź i brzmi: „TAK”.

Wyświetl ten post na Instagramie.

SOS, @massesmagazine PHOTOGRAPHY BY @ericdiulein & @sachaquintin

Post udostępniony przez Generation z (@generation___z)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Bad Conscience, Matthew Watson

Post udostępniony przez Generation z (@generation___z)

Wyświetl ten post na Instagramie.

@isamayaffrench @alancrocetti

Post udostępniony przez Generation z (@generation___z)

@generation___z – nie bez powodu nazywa się ich też „generacją @” – to generacja multitaskingu, która poprzez technologię tworzy własne słownictwo, szybko wyszukują informacje i przyjmują je dziennie w ogromnych ilościach; szczególnie przez media społecznościowe, nie boją się poznawać nowych ludzi, mają łatwość w budowaniu relacji społecznych, odczuwają silną potrzebę zmieniania świata, zakładają własne biznesy i tworzą projekty artystyczne, mając przy tym wysokie wymagania. A kim jest moskiewskie Pokolenie Z? Jest to kolektyw, rodzaj społeczności, platformę promującą i wspierającą kreatywnych ludzi, którzy publikują swoje prace, wywiady wideo, a nawet oferty pracy dla innych twórców próbujących podkreślić rozwijającą się w Rosji podziemną scenę. Należący do niej fotografowie, styliści, wizażyści, modelki i artyści zmieniają państwową kulturę, tworząc treści wizualne, na które nie można pozostać obojętnym.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Accidental double exposure 2018

Post udostępniony przez The London Vagabond (@the.london.vagabond)

Wyświetl ten post na Instagramie.

You guys told us to be mad and drop a zine in the middle of a world crisis, we will be donating 10% of our profit to @swarmhive to support s*x workers in this crazy time. This post features outtakes from our party @one.night.womxn it was by far one of the hardest publications to put together, there were so many incredible womxn to photograph…it was hard to fit them into 56 pages! ‘One Night In February is a selection of images shot over our two February 'One night' parties co-hosted with @adreenaangela at the beautiful @inannastudios. For those that are curious, the images give a little insight into the world of femxle play; submission, domination, sadism and masochism. The first party in February fell on a full moon which resulted in a lot of ruby showers, the second saw our very first needle and knife play demonstration…each party feels totally different to the last, we can't wait to see the evolution of these very special nights….’ Each publication comes with stickers and a A2 poster. Limited edition, A5, 56 page publication printed on 130gsm silk paper with a 250gsm natural paper cover. The publication is a mixture of full colour and black and white images. Published by Hide It From Your Mum. Link is in our bio and as a swipe up option on our story! Please read the advice on the shop about postage!

Post udostępniony przez The London Vagabond (@the.london.vagabond)

@post_vandalizm – profil dedykowany współczesnym dziełom sztuki związanym z estetyką i koncepcjami graffiti. Termin post wandalizmu skrywa za sobą destruktywne formy sztuki obrazujące równie destruktywne nawyki społeczne, niszczycielskie działanie człowieka przenikające naturalne struktury, zarówno chuligaństwo jak i miejskie projekty społeczne dotyczące przekształcania przestrzeni miejskiej w bardziej przyjazną dla jej użytkownika. W odrobinę antyspołeczny, niezależny, ekspresjonistyczny sposób za jego pomocą wypowiada się na temat kultury, gospodarki i społeczeństwa, choć początkowo nawiązywał do usuwania graffiti – symboli subkultury rozgraniczającej wandalizm i sztukę w miejskim, wyzwolonym przekazie. Wśród prac znajdziecie nie tylko murale, ale też instalacje z betonu, metalu i pleksi, łańcuchów, kartonów i śmieci wielkogabarytowych. 

Czyż to nie jest kwintesencja ideologii dzisiejszych dwudziestolatków?

 

Share this post

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

PROPONOWANE