„Laska nie tylko od Szampana” – SANAH

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Młoda, skromna, w różowej sukience, wyszła na scenę, pięknie zaśpiewała, pomiędzy utworami coś nieśmiało powiedziała, był to piękny i intymny koncert. Tak wspominam pierwsze spotkanie z tą dziewczyną. Wtedy jeszcze mało kto ją znał, mało kto o niej mówił, mało kto jej słuchał. Dzisiaj zdobywa szczyty list przebojów, jej piosenki królują na radiowych playlistach, pojawia się na jej temat wiele artykułów, robi się o niej coraz głosniej, a będzie jeszcze głośniej, bo już 27 marca premiera jej debiutanckiego albumu. 

Reklama
Advertisement

Poznajcie sanah! To jedna z najciekawszych wokalistek z nurtu tzw. quality pop na polskiej scenie. Zauważona została w wieku 22 lat dzięki swojemu kanałowi na YouTube, gdzie zamieszczała własne kompozycje. Ma niepowtarzalny styl pisania piosenek – w warstwie tekstowej z wdziękiem i humorem łączy młodzieżowy slang z poezją, muzycznie jak z rękawa sypie chwytliwymi, przebojowymi melodiami. Zauważył ją Dawid Podsiadło (na swoim koncercie zaśpiewał cover jej „Cząstki”), do duetu zaprosił ją Matt Dusk. Wydane w czerwcu 2019 r. „Siebie Zapytasz” – jeszcze bez wsparcia mediów – trafiło na szczyt listy Spotify Viral TOP50, a serwis Vevo dołączył ją do programu VEVO DSCVR dla najbardziej obiecujących młodych artystów. Od tego czasu jej następne single (‘Proszę pana’ i wspomniane ‘Siebie Zapytasz’) osiągnęły już kilka milionów streamów i zdobywają artystce coraz to nowych fanów. Ten etap twórczości zamknęła limitowana winylowa EP-ka ‘ja na imię niewidzialna mam’, która od razu dotarła na szczyt listy najpopularniejszych winyli w Empik.com. Aktualnie niedostępna w sprzedaży stała się nie lada gratką dla kolekcjonerów.

Na początku roku 2020 – a dokładnie 3 stycznia sanah rozpoczęła promocję długo zapowiadanej debiutanckiej płyty. Pierwszy singiel promujący to wydawnictwo – „Szampan” zna chyba każdy – trafił na 1. miejsce lub do czołówki list przebojów w RMF FM, Radiu Zet, Radiu Eska, RMF Maxxx, rewelacyjnie radzi sobie w serwisach streamingowych (#1 na Poland TOP50 i Viral Top50 na Spotify, #1 na liście TIDAL Top 100 Polska, przez kilka tygodni był najczęściej wyszukiwanym utworem w serwisie Shazam. Charakterystyczny teledysk do „Szampana” w dwa miesiące od premiery zaliczył ponad 12 milionów odtworzeń na YouTube/Vevo i a sanah aktywnie w serwisach streamingowych słucha miesięcznie ponad pół miliona słuchaczy! Mainstreamowy utwór miał też swoją zaskakującą, akustyczną premierę na Muzo TV i w przeciągu miesiąca stał się jednym z najlepiej odtwarzanych klipów w historii kanału.

Mimo nagłej popularności, sanah wciąż sprawia swoim fanom niespodzianki – podczas gdy w grudniu ub. r. oczarowała niespodziewanie medleyem przebojów Dawida Podsiadło (‘projekt nieznajomy nie kłamie’ otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii „Najlepsze nowe wykonanie”) tak w oczekiwaniu na drugi oficjalny singiel podarowała fanom ‘Melodię’ – wzruszającą balladę, która tak spodobała się internautom, że video do niej trafiło nawet na szczyt najchętniej oglądanych klipów na Youtube w Polsce! Znane są też szczegóły długogrającego debiutu sanah – płyta „Królowa dram” (premiera 27.03) ukaże się w 4 wersjach fizycznych (w tym na winylu i boxie z niedostępnymi nigdzie wersjami demo znanych już hitów), a kilka dni wcześniej artystka zaprezentuje tytułowy utwór z tego wydawnictwa.

To dopiero początek atrakcji, jakie sanah przygotowuje dla wszystkich, których rozkochała w swoich dźwiękach. 

Czy wspominaliśmy też, że mimo że nie wydała jeszcze swojej pierwszej płyty, już kończy nagrywanie następnej? Taka właśnie jest sanah, „laska nie tylko od Szampana”.

Reklama