Puma wypuściła buty … przypominające Adolfa Hitlera?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Różne rzeczy się zdarzają, ale czegoś takiego nie widzieliśmy jeszcze w ogóle. Projektanci lubią eksperymentować i w konsekwencji szokować nas swoimi pomysłami. Nie inaczej jest w przypadku Pumy, której najnowsze obuwie przypomina twarz Adolfa Hitlera.

Oczywiście to nie jest tak, że na bucie znajduje się twarz fuhrera. Każdy zna skalę okrucieństwa, które wywołał swoimi decyzjami, stąd też nie wydaje nam się, żeby projektanci Pumy celowo nanieśli podobiznę Hitlera na swojego buta.

Do sklepów trafiła najnowsza kolekcja damskiego obuwia sportowego Pumy, lecz to właśnie model „Storm Adrenaline” zagotował internautów.

W tym wszystkim chodzi o niefortunne zestawienie kolorów i kszałtów. Czubek buta sprawia wrażenie, jakby był czupryną Hitlera, zaś język na którym są sznurówki przypomina … wąsa. Internauci również uczepili się nazwy modelu obuwia, które też – jeśliby pogłówkować wystarczająco długo- może być niefortunna. Na forach skrót nazwy „Storm Adrenaline”, czyli „SA”, powiązano ze szturmowcami Sturmabteilung, co z kolei zaprowadziło internetowych naukowców do nawiązania do Oddziałów Szturmowych NSDPA. Cóż poradzić 

Reklama