Luksus

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Pierwsza myśl jaka do mnie przyszła gdy poproszono mnie o napisanie tekstu dla tego pięknego ekskluzywnego magazynu to że będę rozprawiać się z zagadnieniami, które ciągle definiuje. Zamknęłam oczy i wyświetlił mi się:

Luksus-Moja definicja na rok 2020.

Reklama
Advertisement

Twoja luksusowa marka to Ty, twoje własne przyzwolenie na bycie osobą „z twarzy podobną zupełnie do nikogo”. Twoje logo zapisane jest w źrenicy, w którą wpadasz patrząc w lustro, mogąc przeanalizować transparentną historię wzrostu, inwestycji, zawieszenia, przywrócenia działalności, fuzji i rozłamów…

Luksus jest kiedy twoje codzienne zajęcia wciągają Cię w wir sensu i twoja praca ma ten wpływ na rzeczywistość na którym Ci zależy. Luksus jest kiedy czasami możesz naturalnie zasnąć i nie nastawić budzika, zostawić swój telefon rzucony gdzieś na kanapie i odłożyć swoje ciało do sypialni. Budzisz się rano, ale twój sen był tak ciekawy że zamykasz oczy i widzisz kolejny odcinek bo twój zrelaksowany umysł nie zaburza tego procesu nerwowym niepokojem że coś musisz.

Luksus jest wtedy kiedy masz czas przebywać sama ze sobą i kiedy już słyszysz swoje myśli uznać że jesteś w doborowym towarzystwie w którym można oddać się filozoficznym rozmyślaniom, pomilczeć (to jest akurat najtrudniejsze), zrelaksować się a nawet śmiać w głos z czułością podchodząc do swojej głupoty.

Luksus jest kiedy nosząc stare ciuchy, łączysz patterny czując dreszcz i lekki żal że fotograf z Vogue właśnie tego nie uchwycił bo jutro będziesz tworzyć nowe trendy łącząc piżamę z płaszczem, bawełnianą torbą i siatkami z firanek w warzywniaku pod domem.

Luksus jest kiedy patrzysz na swoje dzieci i nie widzisz w nich poczucia że są niewystarczająco dobre dla Ciebie albo dla siebie, po prostu są i jest im dobrze. Luksus występuje u człowieka, który umie lubić. Nie tylko wzniośle kochać matkę i ojca swego, córkę i syna, trójcę jedyną czy Ojczyznę ale zupełnie prywatnie…lubić tych ludzi tak jak swoich wybranych znajomych z miasta, z którymi umawia się człowiek na kawę żeby pogadać o życiu.

Luksusem jest też możliwość rozmawiania z osobą z którą kompletnie się nie zgadzasz i zachowanie spokoju, dziecięcej ciekawości i chęci zrozumienia albo też jeżeli czujesz że przekracza twoją granicę i zaczyna wsadzać swoją łapę w twoje ukochane wartości i międlić je boleśnie opuścić pomieszczenie bez zbędnych czegokolwiek i pójść porobić coś fajnego…

Luksus jest tam gdzie nie ma strachu, stresu i wstydu.

Luksus jest drogi.

Kosztuję bardzo dużo uważności, akceptacji i miłości dziennie.

Autor

Paulina Przybysz – Polska piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jej najnowsza solowa płyta “Odwilż” przedstawia ją chyba najlepiej i najbardziej aktualnie, ale wtajemniczeni wiedzą, że to głos Sistars, Rity Pax, Culture Revolution, muzyczna dyrektorka Women’s Voices i matka Rity i Matyldy.

Przeczytaj również

90’s Kid

Odległa galaktyka. Świat, w którym rządziły przegubowe Ikarusy i Jelcze

Reklama