Najmniej awaryjne auta, które warto kupić

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Czasami od auta oczekujemy, by w pierwszej kolejności było długowieczne i niezawodne. Oczywiście nie da się przewidzieć, kiedy i z jaką częstotliwością trzeba będzie wymienić na przykład panewki albo łożyska, lecz niektóre modele wyróżniają się ponad inne w rankingach, jeśli chodzi o niezawodność. Oto lista aut, na które powinniście zwrócić uwagę, jeśli poszukujecie mało awaryjnego auta z drugiej ręki.

Najbardziej niezawodne auta: co wybrać?

Suzuki SX4 S-Cross

Crossovery i małe terenówki można kochać lub nienawidzić. Jeśli należycie do tej pierwszej grupy, to z pewnością w wasz gust wpisze się Suzuki SX4 S-Cross, szczególnie z roczników od 2013 w górę. Ceny tego modelu zaczynają się od 35 tys. złotych za zadbany i bardzo dobrze wyposażony egzemplarz. No i przede wszystkim – długowieczny.

Volvo V60

A może gustujecie w pancernych szwedach? Model V60 to przestronne, rodzinne kombi. Roczniki 2010-2018 szczególnie odwdzięczą się długowiecznością, z której Volvo jest znane. Miałem okazję jeździć V60 i oferuje on bardzo dobre i komfortowe warunki prowadzenia. Dużo nie pali i przejedzie nawet do kilkuset tysięcy kilometrów, jeśli jest odpowiednio serwisowany. Czego chcieć więcej?

Hyundai i30

Może nie więcej, ale mniej – patrząc tylko i wyłącznie na gabaryty. Druga generacja modelu i30 to mocny zawodnik w klasie kompaktów. Co ciekawe, na różnych portalach z ogłoszeniami motoryzacyjnymi znajdziecie te auta z przebiegiem poniżej 100 tys. kilometrów za kwotę mniej więcej 30 tys. złotych. To bardzo wdzięczny i zgrabny miejski samochód, w dodatku bezawaryjny. Idealny kandydat na pierwsze auto?

Toyota Yaris

Używane, topowe wersje ze stosunkowo niskim przebiegiem można znaleźć już za około 30 tys. złotych. Yaris jest jedną z miejskich legend. Co prawda design niegdyś był kontrowersyjny, lecz model ten zawsze bardzo dobrze się sprzedawał. A było tak dlatego, że to auto wdzięczne, bezawaryjne i tanie w eksploatacji. 

Mercedes-Benz klasa E (W212)

Auta szczególnie popularne wśród niemieckich taksówkarzy. Dlaczego możecie spytać? Odpowiedź jest prosta – ciężko o bardziej niezawodne auto, niż E-klasa od Mercedesa. Roczniki 2009-20016 są w stanie pokonać ponad pół miliona kilometrów bez kaszlnięcia, więc jeśli szukacie eleganckiego sedana, pojemnego, przestronnego i w dodatku niezniszczalnego, to powinniście zwrócić uwagę na klasę E. Ceny? Tutaj jest różnie. W zależności od wersji silnikowej, wyposażenia i przebiegu, najwięcej tych aut plasuje się w przedziale cenowym między 30 a 70 tys. złotych.

Reklama

Reklama